HomeSaç EkimiSaç Aşısı
Saç Aşısı 2017-10-15T17:41:29+00:00

Saç Aşısı

Saç Aşısı

Saç dökülmesi sorunu son yıllarda artış gösteren bir sorundur. Saç tellerinin incelmesi ve direncini kaybetmesi sonucu meydana gelen dökülme sorunu, psikolojik sorunlara neden olmaktadır. Estetik kaygıyı ön planda tutan insanlar için son derece önemli bir sorun olan saç dökülmesi sosyal anlamda da negatif etkilere sebep olmaktadır.
Saç dökülmesinin tedavi edilmesi konusunda pek çok yöntem geliştirilmiştir. Bunlardan en önemlisi olan saç ekiminden her yıl binlerce kişi faydalanmaktadır. Bilindiği gibi saç ekiminde kişilerin saçının yoğun olduğu bölgelerden saç teli alınarak işlem gerçekleştirilmektedir. İşte bu noktada devreye saç aşısı girmektedir.
Saç Aşısı Nedir?
Saç aşısı, saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına destek veren vitamin ve minerallerin deri altına enjekte edilmesi işlemidir. ABD’de 2008 yılından bu yana kullanılan bu sistem, ülkemizde yeni yeni gündeme gelmekte ve yaygınlaşmaktadır.
Saç aşısı, 199 yılında Harward Profesörü Dr. Gary Hitzig tarafından geliştirilmiştir. Yapılan testler ve araştırmalar sonucunda etkisi kanıtlanan bu uygulama ABD’de büyük bir hızla yaygınlaşmıştır. ABD’nin en önemli onay mekanizması olan FDA tarafından 510k sertifikası verilen bu uygulama son derece güvenilir bir uygulamadır.

Saç Aşısı Kimlere Uygulanır?
Saç aşısı işlemi anestezi yapılarak uygulanmaktadır. Yani uygulanmak istenilen alan uyuşturularak bu işlem gerçekleştirilir. Bu mucize karışım, saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra, saç tellerinde incelme ve zayıflama olan kişiler de bu uygulamadan faydalanmaktadır.
Saç aşısı işlemi saç kıran olan kişilere de önerilmektedir. Bunun yanı sıra, henüz ciddi anlamda saç dökülmesi yaşamayan kişiler de koruma önlemi olarak bu işlemden faydalanabilir. Ayrıca, saç ekimi yaptıracak kişiler destek tedavi olarak bu uygulamadan faydalanabilir. Saç ekimi yapılacak kişinin saç olan bölgesinden alım yapılırken bu işlemin uygulanması, alınan saç telinin çok daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Saç Aşısının Avantajları Nelerdir?
Saç aşısında donör bölgede iyileşme son derece hızlı olur ve çok daha az iz kalır. Donör bölgede aşı uygulanmayan vakalara oranla uygulanan vakalarda saç yoğunluğunda önemli miktarda artış vardır. Bu yönüyle ekim yapılan bölgede daha fazla saç çıkmasına neden olur.
Saç aşısı uygulamasıyla birlikte saçın seyrek olduğu yerlerde yoğunlaşma elde edilir. Bunun yanı sıra, daha kaliteli ve daha güçlü ekim saçları elde edilmektedir. Saç aşısının doğru uygulanması durumunda sonuç 6 ay içinde alınmaktadır. Ayrıca bu yöntemin en önemli avantajlarından biri de uzun seanslardan kurtulmaktır. Yani tek seansta bu işlem tamamlanmaktadır. Seanslar genellikle 1 saat içerisinde sona ermektedir.
Saç aşısı uygulamasında alınacak sonucun süresi kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Bu aşıdan bir kez yaptırılması durumunda genellikle ikinci defa yapılmasına ihtiyaç olmamaktadır. Yine de alınan fayda arttırılmak istenirse 1 yıl sonra tekrar uygulanabilmektedir.
Saç aşısı uygulaması ülkemizde yeni olmasına rağmen birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Güvenilir ve alanında uzman kişilerin tercih edilmesi durumunda bu işlemin yan etkisi yoktur.

Bilgilendirme Amaçlıdır.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz