- Merve AKSOY
HomeMeme EstetiğiMeme Küçültme Estetiği
Meme Küçültme Estetiği 2017-08-09T12:21:49+00:00

meme küçültmeGenellikle sağlık sorunları baş gösterdiğinde gerçekleştirilen meme küçültme estetiği ülkemizde de sıkça gerçekleştirilen estetik operasyonları arasında yerini alıyor. Her kadın büyük ve biçimli göğüslere sahip olmak ister ancak sağlık açısından önemli olan vücut oranınıza uygun memelere sahip olmaktır. Aşırı göğüs büyüklüğü genellikle kalıtsal bir rahatsızlıktır, ayrıca ergenlik döneminde yanlış beslenme, sutyen seçimi ve gebelik döneminde meme büyümesi yaşanabilmektedir. Göğüs küçültme estetiği aynı zamanda asimetrik olan meme boyutlarınızı da düzenleyen bir operasyondur. Bu tip cerrahi işlemler oldukça önemlidir, Slim Fit Estetik Merkezi olarak göğüs küçültme estetiği konusunda yıllardır başarılı bir şekilde operasyonlar gerçekleştiriyoruz. Bu sayfamızda sizlere meme küçültme ile ilgili tüm detayları başlıklar halinde aktaracağız;

Meme Küçültme İşlemi Neden Tercih Ediliyor?

Yukarıda söz ettiğimiz gibi bu ameliyat türü genellikle sağlık sorunları yaşayan kadınların tercihi oluyor. Aşağıda bu operasyonu yaptıran kadınların şikayetlerini sırasıyla öğrenebilirsiniz.

  1. Omuz, boyun veya sırt ağrıları
  2. İstenilen kıyafetlerin giyilememesi
  3. Denge bozuklukları
  4. Şiddetli baş ağrıları
  5. Meme altı ve göğüs arasındaki bölgenin mantar, pişik gibi rahatsızlıklara yol açması

Genel anestezi ile gerçekleştirilen meme küçültme işlemi ortalama 3 saat sürmektedir. Hastanın şikayetine ve yapılacak operasyonun türüne göre iki memeye farklı işlemler uygulanır, ameliyattan önce doktorunuz operasyonun yapılacağı bölgeyi işaretleyerek o bölgedeki fazla doku ve deriyi alır başarılı bir göğüs küçültme estetiği sonrasında yukarıda yer alan şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

Göğüs Küçültme Estetiği Öncesi

Sağlıklı ve başarılı bir meme küçültme estetiğinin gerçekleşebilmesi için doktor ile hasta arasında detaylı bir bilgi alışverişi olmalıdır. Hasta yaşadığı sorunları ve ameliyat sonrasında nasıl bir göğüse sahip olmak istediğini doktoruna aktarmalıdır ayrıca daha önce yaşadığı hastalıkları ve varsa geçirdiği ameliyatları söylemelidir. Doktorunuz bu bilgiler ışığında size en uygun meme küçültme ameliyatının nasıl gerçekleştirileceğini anlatacaktır. Ön görüşme sırasında doktorunuz size;

  • Çocuk sahibi olmak isteyip istemediğinizi
  • Yaşınızı
  • Çocuk sahibi olmak isteyip istemediğinizi
  • Meme Boyutlarınızı (Görüşme sırasında ölçülebilir)

Soracaktır, bu sorular ameliyatın işleyişini ve kullanılacak yöntemleri doğrudan etkileyen önemli faktörlerdir. Son olarak doktorunuz size meme küçültme estetiği sonrasında yaşanabilme ihtimali olan riskleri açıklayacaktır, bu riskleri yazımızın sonraki bölümlerinde okuyabilirsiniz. Hasta olarak ameliyat öncesi uygulamanız gereken temel kurallar bunların tüm detaylarını doktorunuz size aktaracaktır kısaca özetlemek gerekirse her ameliyat öncesi olduğu gibi sigarayı bırakmak ve kanı sulandıran ilaçlardan uzak durmak operasyon sırasındaki riskleri en aza indirmektedir. Meme küçültme ameliyatı kansere yol açmaz ancak doktorunuz her ihtimale karşı meme ultrasonu ve bazı tetkikler yaparak kanser ihtimalini en aza indirmektedir.(Bu araştırmalar özellikle 45 yaşının üstündeki hastalara uygulanmaktadır)

Meme küçültme estetiği farklı yöntemlerle yapılsa da temel mantık ise şu şekildedir; meme içerisindeki gereksiz yağ dokusu ve ölü deri çıkarılıp, yeni görünümde meme ucu olması gereken yere dikilir. Basit bir işlem gibi gözükse de oldukça dikkat ve sorumluluk gerektiren meme küçültme estetiğinde az miktarda da olsa iz kalmaktadır bu iz genellikle sutyen veya bikini askısına denk gelecek şekilde ayarlanır, Slim Fit Estetik Merkezi olarak meme küçültme ameliyatında kullandığımız malzemeler ve teknikler ile iz görünümünü en aza indiriyoruz.

Göğüs Küçültme Estetiği Sonrası

Genel anestezi ile gerçekleştiği için operasyon sırasında herhangi bir ağrı ve acı hissetmezsiniz, ameliyat sonrasında ağrılarınız olursa doktor kontrolünde ağrı kesici almanızda her hangi bir sakınca yoktur. Bir kaç gün boyunca kollarınızı hareket ettirmede güçlük çekeceğiniz için iyileşme süresinde yanınızda refakatçi  olmasında yarar var. Hastalar sıklıkla göğüs ucunda hassasiyet kaybı, şişlik ve morluklarla karşı karşıya kalabilir bu tip durumlar ameliyat sonrası normaldir zaman içerisinde bu şikayetler azalacaktır. Meme içerisinde kanama olmaması için iki adet tüp takılmaktadır bu içerideki pis kanın dışarı çıkmasını sağlar, doktorunuz düzenli olarak yapacağı kontroller sonrasında bu tüpleri çıkaracaktır. “Sporcu sutyeni” adı verilen özel bir kıyafet giydirilerek hareket etmeniz daha kolaylaşacaktır ayrıca bu tedavi süresini de hızlandırır, dikişler iki hafta sonunda doktorunuz tarafından alınacaktır bu zaman zarfında düzenli olarak pansuman yaptırmalısınız. Eğer sorunsuz bir göğüs küçültme estetiği geçirdiyseniz günlük hayatınıza bir hafta sonra dönebilirsiniz ancak yaklaşık üç ay boyunca ağır kaldırmamaya dikkat etmelisiniz.

Yazımızın bu bölümünde meme küçültme estetiği ile ilgili en çok merak edilenleri soru cevap şeklinde açıklayacağız. Göğüs küçültme ameliyatı ile ilgili daha farklı sorularınız mı var?

Uzmanınıza Danışın :     0530 177 4001