- Merve AKSOY
HomeMeme EstetiğiMeme Dikleştirme
Meme Dikleştirme 2017-09-05T10:33:58+00:00

meme dikleştirmeMeme dikleştirme ameliyatları ile sizde dik ve çekici göğüslere sahip olabilirsiniz, acısız ve ağrısız meme dikleştirme işlemleri için Slim Fit Estetik merkezini tercih edin. Sarkık ve deforme olmuş memeler kadınların hem fiziksel hemde psikolojik olarak yıpranmasına neden olabiliyor. Yaşlanma, doğum, düzensiz kilo alıp verme, emzirme ve çevresel faktörlerden dolayı oluşan bu rahatsızlık Slim Fit Estetik Merkezinin uzman kadrosunun gerçekleştirdiği meme dikleştirme ameliyatları ile artık sorun olmaktan çıkıyor. Uyguladığımız özel yöntemler sayesinde kalıcı ve sağlıklı bir şekilde düzgün ve sağlıklı memelere sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda size meme dikleştirme hakkında merak edilenleri ve meme dikleştirme ameliyatının nasıl gerçekleştirildiğini anlatacağız. Eğer sizde meme dikleştirme ameliyatı yaptırmak istiyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Gerçekleştiriliyor?
Hastanın acısız bir operasyon geçirmesi için meme dikleştirme ameliyatları genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Normal şartlarda 3-4 saat süren ameliyat memelerin durumuna göre ve uygulanacak yönteme göre farklılıklar gösterebilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatında en önemli unsur memelerin sarkma derecesidir, hastada düşük bir sarkma mevcut ise silikon protez kullanılabilir. Eğer memede ikinci veya üçüncü derecede bir sarkma söz konusu ise areola bölgesi küçültülüp meme ucu ve dokusu yukarı çekilerek fazla deri alınır. Meme dikleştirme ameliyatı meme büyültme ve küçültmeden farklı olarak, memenin boyutunda her hangi bir değişiklik yapılmadan uygulanıp deforme olmadan önceki haline döndürülme işlemidir.

Meme Dikleştirme Kimlere Uygulanır?

  • Memelerinde asimetri sorunu yaşayıp istediği kıyafeti giyemeyenler
  • Emzirme sonrasında memelerinde sarkma yaşayanlar
  • Düzensiz olarak beslenen ve bu sebepten dolayı kilo alıp verenler
  • Yaşlılık ve yer çekimi etkisinden dolayı sarkma yaşayanlar

Meme sarkıklığı yukarıdaki nedenlerden olduğu gibi genetik yapıdan kaynaklı olarak da yaşanabilmektedir. Yer çekimi etkisini herkes yaşar ancak bazı kadınların fiziksel yapısı buna dayanıklı değildir, sadece meme sarkması değil yüz sarkıklığı da yaşayabilmektedir.

Yazımızın bu bölümünde meme dikleştirme ameliyatı yaptırmayı düşünen ve bu konuda müşterilerimizin sorduğu soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.

Meme Dikleştirmek İçin Ameliyat Şart Mı?
2. ve 3. derecedeki meme sarkmalarında cerrahi müdahale gereklidir, bunun dışında hafif sarkmalarda krem veya masaj yöntemi de kullanılabilir.

Ameliyat Sonrası Memelerim Ne Derecede Dikleşir?
Meme dikleştirme ameliyatı yapılırken vücut yapınız ve sarkma derecesi göz önünde bulundurularak işlem yapılmaktadır bu yüzden dikleştirme miktarı kişiye göre farklılıklar gösterebilir.

Meme Dikleştirme Kalıcı Bir Çözüm Mü?
Sarkık memelerin toparlanmasında günümüzde bilinen ve en etkili olan yöntem ameliyatlı meme dikleştirmedir. Meme sarkması, meme içerisindeki yağ ve derinin sinirlere olan tutunma gücünün azalması ile gerçekleşen bir rahatsızlıktır yapılan ameliyatla birlikte gevşeyen kaslar tekrar güçlendirilir cerrahi bir işlem olmadan bu gibi sorunları çözmek mümkün değildir.

Uzmanınıza Danışın :     0530 177 4001