HomeMeme EstetiğiMeme Büyütme Estetiği
Meme Büyütme Estetiği 2017-11-17T20:19:29+00:00

meme büyütmeİzmir’in meme büyütme ameliyatında en başarılı ve kalıcı sonuçlar sunan estetik merkezi Slim Fit, uygun fiyatlara meme büyütme işlemleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Sizde meme büyütme ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi Slim Fit uzmanlarına sorabilirsiniz.

Göğüsler, kadın vücudunda oldukça önemli bir yere sahiptir, eski çağlardan günümüze bir nevi kadınlığın temsili olan göğüsler aynı zamanda emzirme gibi oldukça kutsal bir görevi üstlenmektedir. Fiziksel yada çevresel nedenlerden dolayı kadın göğüslerinde bazı sorunlar veya yetersizlikler oluşabilmektedir. Hem psikolojik hemde fiziksel açıdan kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız ve göğüslerinizin boyutundan memnun değilseniz meme büyütme ameliyatı olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere göğüs büyütme hakkında geniş bilgiler vereceğiz.

Meme büyütme operasyonlarında en çok tercih edilen yöntemler olan silikon protez, şişirilebilir protez veya kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak uygulanan göğüs büyütme yöntemleri sayesinde kalıcı, güzel ve sağlıklı göğüslere sahip olabilirsiniz. Vücudunuza hiç bir zararı olmayan ve tamamen doğal maddelerden oluşan silikon protezler meme yapınıza göre uzman doktorlar tarafından hazırlanmaktadır. Şimdi de meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon türlerini ve özelliklerini inceleyelim;

Damla Silikon : Memenin alt bölümünün daha dolgun bir görüntüye sahip olmasına olanak sağlayan damla silikon, meme alt kesesinden meme ucuna kadar olan bölüme yerleştirilmektedir. Oldukça sık kullanılan bu yöntem son derece sağlıklı ve güvenilirdir.

Yuvarlak Silikon : Damla silikonun aksine göğüsün üst bölgesinin daha dolgun görünmesini sağlayan bu yöntem koltuk altı kesesinden yada meme ucunun alt kesesinden de yerleştirilebilmektedir.

Tüm meme büyütme ameliyatları genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir, operasyon biter bitmez yeni göğüslere sahip olabilirsiniz.

Meme Protezi Uygulama Yöntemleri
Protez yerleştirilmesi genellikle koltuk altı, meme ucu çevresi ve meme altı gibi bölgeler kullanılarak gerçekleştirilir. Silikonun özelliğine göre değişen bu kesim işleminde temel amaç hem estetik görünümün en üst düzeyde sağlanması hemde kalıcı, sağlıklı bir işlemin gerçekleştirilmesidir. Süt kanallarına her hangi bir zarar gelmemesi için genç kadınlarda genellikle meme altı kesesi üzerinden meme büyütme işlemi gerçekleştirilir.

Kimler Meme Büyütme İşlemi Yaptırabilir?
18 yaşından büyük, gebelik riski ve emzirme döneminde olmayan sağlıklı her kadına göğüs büyütme işlemi uygulanabilir. Meme estetiği yaptırmadan önce mutlaka doktorunuzla görüşerek meme yapınızın ameliyata uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz. Oldukça hassas bir işlem olan meme büyütme, mutlaka uzman hekimler ve ekip tarafından profesyonel estetik merkezlerinde yapılmalıdır. İsterseniz daha güzel bir görünüm için isterseniz de sağlığınız için göğüs büyütme operasyonlarını Slim Fit kalitesi ile yaptırabilirsiniz.

izmir meme büyütme estetiği

Meme Büyütme Hangi Şartlarda Uygulanır?
Özellikle kadın göğüsleri sürekli gelişim ve büyüme halindedir, bu evre de asimetrik büyümeler söz konusu olabiliyor bir göğüsün diğerinden daha büyük olması, yeterince gelişmemiş göğüslere sahip kadınlar, çeşitli rahatsızlıklardan dolayı meme dokusunun zedelenmesi ve hasar görmesi gibi nedenlerden dolayı kadınlar günümüzde sıklıkla meme büyütme ameliyatları yaptırmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde meme büyütme en çok tercih edilen estetik operasyonların başında gelmektedir. Meme büyütme estetiği diğer meme estetiklerine nazaran güzel bir görünüme sahip olmak için yapılan operasyondur. Meme büyütmenin bir diğer avantajı da bir kaç defa tekrar edilebilir olmasıdır, takılan protezlerin seneler içerisinde deforme olması, istenilen boyutlara sahip olamama ve daha farklı bir meme yapısına sahip olmak isterseniz meme büyütme işlemini tekrar yaptırabilirsiniz.


Meme Büyütme Fiyatları 2017

Her estetik ameliyatı gibi meme büyütme işlemi de uygulanacak yönteme, kişinin göğüs yapısına ve kullanılacak malzemeye göre farklılıklar göstermektedir, en uygun fiyatlara sorunsuz bir göğüs büyütme ameliyatı için 0530 177 4001 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz, meme büyütme konusunda kafanıza takılan tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Meme büyütme fiyatları araştırırken hizmet alacağınız firmanın bu alanda yaptığı işlemleri, doktorun niteliğini ve referanslarını baz alabilirsiniz.

Meme Ameliyatı Öncesi
Operasyon öncesinde yapılacak ön muayene ile hastaya uygulanacak yöntem belirlenir, yapılacak meme büyütme işleminde en önemli etkenler ise; hastanın yaşı, boyu, göğüs genişliği ve ne tür bir operasyon istediğidir. Göğüs estetiği ortalama 2-3 saat sürmektedir, meme büyütme ameliyatı olmak isteyen hastaların çoğu doğal bir görünüme sahip olmak istiyor, bu bir bakıma istenilen göğüs boyutuyla alakalıdır. Çok zayıf birine büyük göğüs protezleri takıldığında doğal bir görünüm sağlamak zor olabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi / Sonrası
meme büyütme öncesi ve sonrası görünümü

Meme Büyütme Ameliyatı ile İlgili En Sık Sorulan Sorular
Yazımızın bu bölümünde meme büyütme ameliyatları yaptırmak isteyenlerin sorduğu soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.

 1. Göğüs Büyütmede kullanılan Silikonlar Sağlıklı Mı?
  Slim Fit olarak meme büyütme işleminde kullandığımız tüm ürünler FDA onaylı olup hiç bir kanserojen maddeleri içermemektedir, yapılan detaylı araştırmalar sonucu silikon protezlerin insan sağlığına her hangi bir sakıncası olmadığı onaylanmıştır ancak ameliyat dışında kullanılan krem, ilaç yada jeller oldukça riskli olup göğüs kanserine yol açabilmektedir.
 2. Meme Büyütme Ameliyatı Olan Biri Çocuk Emzirebilir Mi?
  Meme Büyütmesi yaptıran kadınlar çocuklarını gönül rahatlığı ile emzirebilir, uzmanlarımız bu operasyonu gerçekleştirirken memenin süt kanallarına hiç bir şekilde zarar vermeden gerçekleştirir ayrıca memenin doğal yapısından her hangi bir doku çıkarılmadığı için süt kanalında her hangi bir değişiklik olmamaktadır. Bu konuyla ilgili araştırma yapan sağlık kuruluşları silikon protez uygulamalarında bebeğe ve anneye her hangi bir zararını açıklamıştır.
 3. Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?
  Yapılan tüm cerrahi işlemlerde ameliyat izi kalmaktadır ancak Slim Fit estetik uzmanlarımız özellikle göğüs büyütme ameliyatlarında oluşan izleri gizleyerek estetik açıdan olumsuz bir görünümü engeller. En az miktarda iz kalması için memenin hemen altından yarım ay şeklinde yapılan kesi ile gerçekleştirdiğimiz meme büyütme işlemi sayesinde her hangi bir kötü görünüm olmayacaktır.
 4. Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?
  Bu ameliyattan sonraki ilk bir kaç gün boyunca kollarınızı çok fazla hareket ettirmeniz önerilmemektedir. Uygulanacak yönteme göre farklılık gösteren iyileşme süresi boyunca mutlaka doktorunuzun tavsiyelerini uygulamalısınız. Özellikle kol ve göğüs kaslarınızı aşırı zorlayacak (ağırlık kaldırma, uzanma) hareketlerden uzak durmalısınız, ameliyat sonrası size verilen özel sutyen ile iyileşme süresi daha sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda kişisel temizliğinize önem vermeli, doktorunuzun verdiği kremleri düzenli olarak kullanmalısınız.
 5. Meme Dikleştirme ile Göğüs Büyütme Arasındaki Fark Nedir?
  Öncelikle bu iki operasyonun amacı birbirinden oldukça farklıdır. Meme dikleştirme işleminde sarkmış göğüslerinizi toplarlarken göğüs büyütme ameliyatlarında göğüslerinize yeni bir hacim ve görünüm kazandırırsınız. Bu iki operasyon arasında kararsız kaldıysanız doktorunuza başvurarak hangi operasyonun ihtiyaçlarınızı karşılayacağını öğrenebilirsiniz. Meme dikleştirme konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz “meme dikleştirme” sayfamızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Meme büyütme operasyonu hakkında daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? İletişim bölümünden uzmanlarımızla görüşerek kafanıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz

UZMANIMIZ SİZİ HEMEN ARASIN

Numaranızı bırakın sizi hemen arayalım.

Adınız Soyadınız*

Telefon Numaranız*