HomeMeme Estetiği
Meme Estetiği 2017-10-15T17:35:56+00:00

meme estetiğiMeme estetiğinin amacı memeye normal olarak kabul edilen estetik şekli boyut ve biçim olarak vermektir. Bunu amaçlayarak yapılan operasyonlarda meme başının gövde üzerindeki seviyesi ve şeklinin değiştirilmesi amaçlanır. Bazı ameliyatlarda hem büyütme hem de toparlama aynı anda yapılabilir.

Meme Küçültme (Göğüs Küçültme) Estetiği

Göğüs estetiği ameliyatı denince akla ilk olarak göğüs büyütme estetiği gelse de göğüs küçültme veya meme küçültme de kadınların farklı sebeplerden dolayı tercih ettiği bir operasyondur.

Görünüş kaygısıyla yapılıyor gibi görünse de göğüs küçültme ameliyatı (meme küçültme ameliyatı) aslında kadın sağlığı açısından da sık sık gündeme gelen bir konudur. Bununla birlikte Slimfit, İzmir göğüs küçültme, bir diğer adıyla İzmir meme küçültme operasyonları arasında oldukça deneyime sahip uzmanları bünyesinde barındırmaktadır.

Çünkü ideal ölçülerinden çok daha fazla büyük bir göğüs, sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir, buna bağlı olarak duruş bozuklukları ve kamburluk görülebilir. Göğüs küçültme estetiği (meme küçültme estetiği) aynı zamanda göğüs iriliğine bağlı olarak meydana gelebilecek nefes alma problemlerinin de önüne geçebilir.

Göğüs küçültme ya da meme küçültme operasyonlarında büyük olan göğüs dokusu kişinin ideal ölçülerine göre yeniden şekillendirilir. Fazla olan dokular göğüs küçültme ameliyatı yani meme küçültme ameliyatı sırasında çıkartılır.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir göğüs küçültme ameliyatı (İzmir meme küçültme ameliyatı) için farklı seçenekler mevcuttur. Kadını özellikle psikolojik ve sosyal anlamda ileriye taşıyan göğüs küçültme estetiği (meme küçültme estetiği) sayesinde gerek kıyafet seçimleri, gerekse fiziksel aktiviteler istenilen şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Meme Büyütme (Göğüs Büyütme) Estetiği

Göğüs bölgesi, kadın güzelliği ve dişi kimliği için son derece önem arz etmektedir. Bu nedenle, pek çok kadında göğüs bölgesi hakkında memnuniyetsizlikler ve şikayetler görülebilmektedir.

Temelde bu estetik kaygılar ve ergenlikten itibaren göğüs büyümemesi, şekil bozukluğu, sarkması gibi rahatsızlıkları olan kadınlar için göğüs büyütme ameliyatı ( meme büyütme ameliyatı ) son derece yerinde ve kolay bir seçimdir. Bu şikayetleri yaşayan hastalar uzman bir plastik cerraha başvurarak göğüs büyütme ( meme büyütme ) işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Silikon protez, şişirilebilir protez veya kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak göğüs büyütme estetiği ( meme büyütme estetiği ) yapılabilir. Vücut dostu olmasıyla bilinen silikonlar sayesinde silikon protezler üretilebilmekte, bunlar düzgün ve pürtüklü yüzeyli, yuvarlak veya damla (anatomik) şekillerde olabilmekte ve aralarında da profil özelliklerine göre düşük, orta, yüksek projeksiyonlu bulunabilmekte ve göğsün çeşitli planlarına, çeşitli kesiler yapılarak göğüs büyütme ( meme büyütme ) amaçlı yerleştirilebilmektedir.

İzmir göğüs büyütme ameliyatı için ( İzmir meme büyütme ameliyatı ) son derece uygun seçenekler sunan bir lokasyondur. Ancak göğüs büyütme ameliyatı ( meme büyütme ameliyatı ) için karar vermeden önce buna uygun olup olmadığınızı araştırmanız gerekmektedir. Birkaç ana nokta üzerinde duracak olursak:

  • Bir göğsün fazla, diğer göğsün az geliştiği asimetrik göğüs ölçüsüne sahip olmak
  • Yeterince gelişmemiş küçük göğüse sahip olmak
  • Göğüs kanseri nedeniyle meme dokusu kaybı olması
  • Göğüs dokusunun anatomik gelişiminin tamamlandığı 18 yaşında olmak
  • Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir hastalığın olmaması

Eğer bu şartları taşıyorsanız İzmir göğüs büyütme veya İzmir meme büyütme işlemleri için araştırmalara başlayabilir, bütçeniz ve beklentilerinizi karşılayan bir plastik cerrahi servisini seçebilir, hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz.

Meme Estetiği Dikleştirme (Mastopeksi)

Meme Dikleştirme ( Göğüs Dikleştirme ) sarkık olan memeleri dikleştirerek estetik bir görünüm sağlamak amacıyla yapılan bir operasyondur. Meme dikleştirme ( göğüs dikleştirme ) operasyonu, memesinde sarkıklık hisseden tüm kadınlara yapılabilir. Memelerin sarkık olma nedeni, doğum sonrası emzirme, kilo alıp verme ve ilerleyen yaş ve yerçekiminin etkisiyle sarkık olabilir. Meme dikleştirme estetiğinden sonra süt vermeme olasılığının olduğu unutulmamalıdır. Dikleşme yapıldıktan sonra tekrar sarkmalar meydana gelebilir.

Jinekomasti (Erkek Meme Büyümesi)

Jinekomasti ( erkek meme büyümesi ),  erkeklerde meme dokusunun normal değerler üzerinde büyümesine verilen addır.
Göğüste bulunan meme kadınlara özgü hormon olan östrojen hormonunun erkeklerde fazla salgılanmasıyla ya da erkeklik hormonluğunun eksikliğine bağlı olarak anormal şekilde büyür. Bebeklikte, ergenlik çağında ve yaşlılıkta tüm erkeklerde görülebilir.
Erkek çocukların bazılarında aşırı kilo nedeniyle meme bölgesinde yağ birikimi oluşabilir buna yalancı jinekomasti denir.

Jinekomasti

Yeni doğanlardaki jinekomasti ( erkek meme büyümesi ) anneden bebeğe geçen östrojen hormonu ile olur fakat etkisi uzun sürmez iki üç haftada geçer. Ergenlerde oluşan jinekomasti östrojen düzeyinin erkeklik hormonu düzeyinden fazla olmasıyla oluşur. Üçte birlik kısımda gözlemlenir. Yetişkinlerde ise jinekomasti nedeni olarak akciğer ve karaciğer kanseri, hormonal bozukluk yada troid bezinde olan değişimler, hipfiz bezi kanserleri, böbrek üstü bezi kanserleri olabilir. Uyuşturucu madde kullanımı da jinekomastiyi tetikler. Östrojen hormonu uzu süre aç kalmalarda, siroz ve aşırı yağlanma gibi karaciğer hastalıklarında, testislerden ve testis dışında bulunan tümörlerden estrojen salgılanması artar.
Jinekomastiye sonradan oluşan travmalar, radyasyon, testis iltihabı, akciğer hastalıkları, AIDS, ülseri tedavi etmek için kullanılan ilaçlar, anksiyete stres, kalp hastalığı tedavisinde kullanılan yöntemler, stereoidler, antiandrojen ilaçlar, anti deprasanlar da neden olabilir.
Aşırı şişman olmayan erkeklerde büyüyen memelere jinekomasti demek için dokunun en az 2 cm olması lazım.

Jinekomasti fiziksel bir muayane yada hastalığın geçmişine bakılarak teşhis edilir. Tam teşhis için test yapılması gereklidir. Bebeklik döneminde ve ergenlikte oluşan jinekomasti için tedavi şart değildir zamanla düzelir. Jinekomastiye sebep hormonlardaki azalma veya artma ise hormon takviyesi yapılır. Büyük olan jinekomastik vakalarda cerrahi işlem yapılması kişiyi psikolojik yönden rahatlatır.

Bilgilendirme Amaçlıdır.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz

UZMANIMIZ SİZİ HEMEN ARASIN

Numaranızı bırakın sizi hemen arayalım.

Adınız Soyadınız*

Telefon Numaranız*