HomeKalıcı Makyaj ve YöntemleriSaç Simülasyonu
Saç Simülasyonu 2017-10-15T17:33:17+00:00
Saç dökülmesi veya kellik erkeklerin olduğu kadar
kadınların da büyük sorunu!

Saç Simülasyonu Nedir?

Kadınlarda da sıkça görülen saç dökülmeleri, seyrek saçların oluşmasına ve sonrasında kellik derecesine varan görünümlerin söz konusu olmasına neden oluyor. Bu durumlar kadın ve erkek için sinir bozucu bir durumdur. Sosyal yaşam kalitesini de düşürür.

Nasıl Uygulanır?

Saç simülasyonu diğer yöntemlere göre çok daha farklı gerçekleşir. Saç kök hücre transferi yapılarak, saçların büyümesi ve tutunması gibi durumlar söz konusu olmuyor. Diğer bir adıyla saç dövmesi de denilen saç simülasyonu, seyrek ve kel olan bölgelerde saç klonlaması olarak kelliğe çözüm sunuyor.
Bu yöntemin konforlu bir şekilde gerçekleşmiş olması  avantajlarından en önemlileri. Uygulama sonrasında hemen normal hayatınıza devam edebilmeniz mümkündür. Saç dökülme oranları ve kellik dereceleri hesaplanarak işlem yapılıyor. Saç kökleriyle saç tellerinin organik duruş ve nizamı kopyalanıyor. Bu kopyalama işlemi doğal mikropigmentler uygulanarak gerçekleştiriliyor. Böylece hayata yeniden doğmuş gibi yeniden başlayacağınız bir değişimle yüz yüze kalıyorsunuz. Kalıcı makyaj saç similasyonu uzman egitmenler tarafından yapılmaktadır.

Ne kadar süre kullanabilirim ?
Kişinin cilt yapısı ve yaşam tarzına bağlı olarak 3-5 yıl kullanım imkanı sağlar.

Boyaların herhangi bir zararı var mı ?

Kullanılan tüm boyalar Türkiye’ de S.B işlemleri yapılmış N.S.I Laboratuvarları onaylı. Ayrıca uluslararası dermatolojik testleri yapılmış boyalardır. Hiçbir şekilde zararı yoktur. Fakat buna rağmen işlem öncesi alerji testi kişiye yapılır.

Saç Simülasyon işlem sonrası nelere dikkat edilmelidir?

İşlem sonrası ilk bir hafta aşırı spor, terleme, güneş, kozmetik ürün ve sudan uzak tutulmalıdır bölge. Verilmiş olan bakım losyonunu günde 1 defa az miktarda kullanılmalıdır.Bu sadece ilk bir hafta için geçerlidir.

Saç Simülasyonu yaptıran kişi saçını boyatabilir mi?

Özellikle bayanlar tarafından oldukça sıklıkla sorulan bu sorunun cevabı oldukça sevindirici. Tabiki boyatabilirsiniz. Fakat işlem sonrası minimum 3 hafta asla saçınızı boyatmayın. Sonraki dönemde boyatabilirsiniz.
Sonuç olarak saç ekme yöntemine bir alternatif olarak saç dövmesini kullanabilirsiniz. Saç ektirme işleminden sonra kafanızdaki seyreklik veya yara izlerinden de bu uygulamayla kurtulmak mümkündür. Aynı zamanda bayanlar için doğumda meydana çıkan lekeler veya yara izleri gibi durumları da saç dövmesiyle kapattırabilirsiniz.
Bilgilendirme Amaçlıdır.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz