HomeKalıcı Makyaj ve YöntemleriKıl Tekniği ile Kalıcı Makyaj
Kıl Tekniği ile Kalıcı Makyaj 2017-10-15T17:32:22+00:00

Kıl Tekniği ile Kalıcı Makyaj Sanatında en son metod Microblading 3D Kıl tekniğidir. Kalıcı makyaj sanat dalında dünyada kaş yapımında son derece olağanüstü doğal, manuel bir işlem/ yöntemidir.

Alışıla gelmiş Kalıcı Makyaj Kıl Teknikleri ile kıyaslandığında yarı kalıcı olarak kabul edilebilir.

Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi bilinen kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince ve çoklu iğneler kullanılarak yapılır.
Rengi işlem yapılacak bölgeye yerleştirdiğimiz için net ve çok ince görünür.
Sonuçlar, yapılan işlemi etkileyen farklı faktörlere dayalı olarak cilt yapısı, cilt rengi gibi durumlar da göz önüne alındığında 1 ila 3 yıl dayanabilir.
Ancak, pigmentin biçim ve canlılığının daha fazla kalıcı olabilmesi için yılda bir kez yenilenmesi tavsiye edilir. Kişinin arzusuna bağlıdır.
Bu teknik alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için özel üretilmiş olup, herhangi bir katkı maddesi içermez.
Tamamiyle Organiktir ve doğaldır. Kalıcı makyajın dövme ile kıyaslanmaması gerekir,
Dövme ve kalıcı makyaj arasında ki fark ise, hem teknik hem de malzeme farkıdır, kalıcı makyaj dövme işlemine göre daha doğal görünümdedir.

Kıl Tekniği ile Kalıcı Makyaj

işlemi sayesinde kaş, göz çizgisi(eye liner) veya dudak kontürü şeklinde doğal cilt renginizle uyumlu renkler tercih edilerek hatların biraz
daha düzgün ve belirgin olması amaçlanarak kalıcı makyaj uygulaması yapılır. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, canlı, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Bilgilendirme Amaçlıdır.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz