Yüz Germe 2017-10-14T15:14:03+00:00

yüz germeYüz germe ameliyatı özellikle belirli bir yaşın üstündeki kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir estetik türüdür. Yaşlanma etkisi ile estetik görünümden uzak, yüz derisinin sarkması ve gevşemesi ile oluşan bu kötü görünümü yüz germe işlemi ile ortadan kaldırabilirsiniz. Slim Fit yüz germe operasyonlarını yıllardır başarılı ve uzman kadrosu ile gerçekleştirmektedir. Bu yazımızda sizlere yüz germe yöntemlerini, kırışıklık nedenlerini ve yüz germe konusunda merak edilen tüm soruların cevaplarını vereceğiz.

Sarkma ve Gevşemeler Neden Olur?

Çevresel faktörler (güneş ışığı,toz), yaşlılık, deri altındaki hücrelerin yenilenmemesi, düzensiz beslenme, sigara kullanımı, derinin elastikiyet yapısının bozulması veya yıpranması sonucu yüzde sarkma ve gevşemeler oluşmaktadır.

Yüz Germe Operasyonu Etkili Bir Çözüm Mü?
Günümüzde yaşlanma etkisini ortadan kaldırma yönteminde kullanılan en etkili tedavi biçimi yüz germe ameliyatıdır. Son derece sağlıklı ve kalıcı bir yöntem olan yüz germe ameliyatlı ve ameliyatsız şekilde gerçekleştirilmektedir. Ancak fazla derinin alınması, sarkma tedavisi gibi işlemlerde ameliyatlı yüz germe işlemi çok daha olumlu sonuçlar vermektedir. Ağırlıklı olarak kırk yaşın üstündeki kadın ve erkeklerde uygulanan yüz germe operasyonları hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak için yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

Yüz germe Ameliyatı Nasıl Gerçekleşiyor?
Birden çok yöntemi olan yüz germe ameliyatı daha çok doktorunuzun yöntemlerine ve yüzünüzün durumuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Yapılacak işleme göre genel yada lokal anestezi şeklinde gerçekleştirilen yüz germe ameliyatları hastanın boyuna ve kilosuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ortalama 4-5 saat süren yüz germe ameliyatı sırasında ilgili bölgeden kesiler açılarak fazla deri veya yağ kesesi alınır, örnek bir standart yüz germe işlemi şu şekilde gerçekleşmektedir; sarkık derinin etrafına açılan küçük kesikler ile bollaşan deri tek bir yerde toplanır, yüz veya boyun derisi gerilerek daha genç bir görünüme sahip olursunuz bu tür ameliyatlar sonrası dikiş izleri kulak arkası gibi gözükmeyen yerlere yapılır. Yüz germe ameliyatı yapılmadan önce hastanın talepleri dikkatlice dinlenir ve sanal simülasyon ortamında nasıl bir yüze sahip olanacağı gösterilir.

  • Yüz Germe İşleminden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ameliyat öncesi en önemli aşamaların başında ön muayene gelir. Doktorunuzun yapacağı ön kontrol sonrasında uygulanacak yüz germe işlemi netlik kazanır ve ameliyat tarihi belirlenir, ameliyat tarihine kadar doktorunuzun önerilerine uymanız daha başarılı bir operasyon geçirmenize olanak sağlayacaktır. Çoğu estetik ameliyatında olduğu gibi aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların alınmaması gereklidir, özellikle yüz gerdirme ameliyatları öncesinde sigara kesinlikle tüketilmemelidir.

  • Ameliyat Sonrası Nasıl Bir Yüze Sahip Olacaksınız

Ameliyat sonrasında oluşan şişlikler, morluklar ve izler geçicidir doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli bir şekilde kullandığınız taktirde bu sorunlar ortadan kalkacaktır. Yüz germe ameliyatı sonrasında daha gergin yüz hatlarına sahip olacaksınız. Yüzünüzden alınan fazla yağ sayesinde oldukça genç bir görünüme de sahip olacağınızı unutmayın.

Diğer Yüz Germe İşlemleri

Yazımızın bu bölümünü inceleyerek ameliyatsız yüz gerdirme operasyonları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yöntemler her ne kadar ameliyatlı yüz germe operasyonu kadar etkili ve kalıcı olmasa da cerrahi işlemi istemeyen veya çekinen hastalar için en ideal yöntemdir. Cildin sıkılaşması ve kırışıklıkların giderilmesini amaçlayan ameliyatsız yüz germe işleminin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Slim Fit olarak tüm ameliyatlı yada ameliyatsız yüz germe işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimizi tekrar vurgulamak isteriz. İşte en çok tercih edilen beş yüz gerdirme yöntemleri;

  1. Dolgu Uygulaması : Yüzdeki gerginlik hacmini kaybetmiş bölgelere uygulanan bu yöntem ile hastanın istediği bölgelerin doldurulması ile gerçekleştirilmektedir. Özellikle göz çevresi, çene bölgesi ve burun etrafındaki kırışıklıklarda etkilidir. Dolgu uygulaması ile gerçekleştirilen yüz germe işlemleri ortalama 8 aylık bir süre ile etkisini korumaktadır.
  2. Mezoterapi Uygulaması : Yüzdeki hücrelerin yenilenmesi olarak da bilinen bu yöntem, vücudun farklı bölgesindeki deri tabakasının alınarak yüze nakil edilmesi ile gerçekleşir. Leke açma özelliği de bulunan “mezoterapi yöntemi” ayrıca kan akışını da hızlandırmaktadır.
  3. Ultherapy Yöntemi : Derinin ön kısmına uygulanan bu yöntem ile daha genç bir yüze sahip olabilirsiniz. Yüzünüze ses dalgaları göndererek fazla deri ve yağın bir yerde toplanmasına ve ardından Ultrason yöntemi ile derinin gerginleşmesi sağlanmaktadır.
  4. Thermage Uygulaması : Türkiye’de oldukça sık kullanılmaya başlanan Thermage teknolojisi radyo frekans yöntemi ile yüzde istenmeyen yağ ve deri dokularını ısıtarak yok etmektedir. Bu yöntemin en büyük özelliği ile tek uygulama ile uzun süre etkili olmasıdır.
  5. ClearLift Gençleştirme Yöntemi : Cilt renginin düzelmesinde, parlak ve genç bir cilde sahip olmada oldukça etkili bir yöntem olan ClearLift bir kaç hafta aralıklarla ve doktorunuzun önerdiği seanslarda gerçekleştirildiğinde gerçekten olumlu sonuçlar vermektedir.

Yüz Germe Operasyonları Pahalı Mı?

Estetik ameliyatlarında hastanın ön muayenesi yapılmadan fiyat vermek doğru bir yaklaşım değildir. Özellikle yüz ve cilt gibi hassas bölgelere uygulanacak estetik operasyonlarda kullanılacak yöntem, teknik alt yapı ve malzemeler son derece önem arz etmektedir. Bu yüzden ucuz ancak kalitesiz malzemeler kullanan estetik merkezleri yerine Slim Fit gibi başarısı kanıtlanmış, yüzlerce olumlu referansa sahip firmaları tercih etmelisiniz.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz

Adınız Soyadınız*

Telefon Numaranız*