HomeEstetik ve Plastik CerrahiVajina Estetiği
Vajina Estetiği 2017-10-15T17:29:02+00:00

vajina estetiği

Genital estetik olarak da bilinen vajina estetiği nedir, vajina estetiği nasıl yapılır gibi vajina estetiği hakkında kapsamlı bilgiler, slimfit.com.tr ‘da.

Vajina estetiği nedir ?

Vajina estetiği ya da vajinal estetik; kadınların cinsel bölgelerindeki şekil bozuklukları ya da vajina görünümünü beğenmeme durumlarında yapılan estetik operasyondur. Vajinadaki şekil bozuklukları doğuştan gelebileceği gibi, cinsel ilişki sırasında deformasyona uğraması sonucu da olabilmektedir.

Vajina estetiği neden yapılır ?

Vajinadaki şekil bozuklukları, kadınları ve eşlerini cinsel ilişkiden soğutabilmektedir. Kendisinin cinsel organını çirkin bulan kadın, psikolojik olarak da çöküntüye girebilir. Dış dudaklar adı verilen Vulva bölgesi, dışarıdan bakıldığında vajinanın ilk görülen bölgesidir. Dış dudakların şekli, dolgunluğu ya da büyüklüğü, estetik olarak ilk göze çarpan noktadır.

Vajina estetiği yaptıranlara bakıldığında; dış dudakların ya çok dolgun ve etli olduğunu, ya da çok zayıf ve yeterince dolgun olmadığını görmekteyiz.

Dış dudakların aşırı dolgun olması; Pubis adı verilen, kasıkların arasında kalan üçgen bölgenin de dolgun görünmesine neden olur. Özellikle bikini, tayt ya da dar pantolon giyildiğinde, hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Ayrıca vajina bölgesinin aşırı derece terlemesine, kötü kokmasına ve mantar oluşumuna neden olabilmektedir.

Vajinanın iç kısmında bulunan, pembemsi renkte olan kısımlara iç dudak denilmektedir. İç dudakların sarkması da, aynı şekilde kadınlara rahatsızlık vermektedir. Sarkan iç dudaklar, kimi zaman pantolon fermuarlarına bile sıkışabilir. Bu durum da, kadınların psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir.

Kimler vajina estetiği ameliyatı yaptırabilir ?

Dış dudak küçültme ya da iç dudak küçültme ameliyatlarını, yukarıda saydığımız sıkıntıları yaşayan, ergenlik dönemini tamamlamış kadınlar yaptırabilmektedir. Genital güzelleştirme ameliyatı yaptırmak için, doğum yapmak ya da cinsel ilişkiye girmek gerekmiyor. Kızlık zarı, vajinanın yaklaşık 3-4 cm içerisinde olduğu için, bakireler üzerinde de rahatlıkla uygulanabilir. Bu operasyon yapıldıktan sonra hamile kalınabilir ya da doğum yapılabilir.

İç dudak estetiği ( Labioplasti ) ameliyatı nedir ? Nasıl yapılır ?

İç dudakların küçültülmesi ya da şeklinin düzeltilmesi amacıyla yapılan bu operasyon; iç dudak sarkması ameliyatı, iç dudak küçültme ameliyatı, iç dudak estetiği gibi isimlerle bilinir. Yaklaşık yarım saat süren iç dudak estetiği ameliyatında, hastanın durumuna bağlı olarak lokal ya da genel anestezi kullanılarak yapılır.

İç dudak estetiği yöntemleri nelerdir ?

İç dudak sarkması ameliyatı; Kenar yöntemi, V yöntemi ve De-epitelizasyon yöntemi olmak üzere üç farklı şekilde uygulanır.

İç dudak estetiği sonrası nelere dikkat edilmelidir ?

Operasyon sonrasında bölgeyi temiz tutmanız ve korumanız önemlidir. Size verilen antibiyotikli kremi, 4-5 gün boyunca günde üç kez ameliyat yapılan bölgeye sürmelisiniz. İlk birkaç gün yatarak geçirmeniz tavsiye edilir. Ameliyattan sonraki 3-4 gün, dikiş yerlerinde şişlik ve morluk görülebilir, ağrı hissedilebilir. Fakat alacağınız ağrı kesicilerle, bunun önüne geçebilirsiniz. Her gün banyo yapmalı ve her idrar sonrası bölgeyi iyi temizlemelisiniz. Kanama ihtimaline karşı günlük ped kullanmanız tavsiye edilir. Operasyondan sonraki 10. gün, günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Yaklaşık 2 ay içinde de tamamen iyileşirsiniz. Enfeksiyon kapma ya da yaranın açılma ihtimaline karşılık, ilk 6 hafta cinsel ilişkiye girmemelisiniz.

İç dudak estetiği fiyatı ne kadar ?

Uygulanan bölge, uygulayan uzman jinekolog ( doktor ), uygulanan estetik ve sağlık merkezine göre iç dudak estetiği fiyatları değişmektedir.

Dış dudak estetiği ameliyatı nedir ? Nasıl yapılır ?

Vajinanın dışarıdan görülebilen bölgesi olan ve Vulva adı verilen dış dudak estetiği operasyonları ile; yaşlanma, kilo kaybı ya da kilo alma, doğum gibi nedenlerle sarkan ya da kırışan dış dudaklara daha estetik bir görünüm kazandırılır.

Dış dudak estetiği sonrası nelere dikkat edilmelidir ?

Ortalama yarım saat ile bir saat arası süren cinsel estetik operasyonlarından sonra, genellikle pek ağrı oluşmaz. Operasyondan sonraki gün normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. 2 gün sonra ise mesleğinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Dış dudak estetiği yapılan bölgenin temiz ve kuru tutulması oldukça önemlidir. İlk 3 gün banyo yapmamalısınız. 3 günün sonunda, ılık suyla duş alabilirsiniz. İlk 20-25 gün, uzun ve yorucu yürüyüşler, ağır sporlar yapılmamalı, dar çamaşır, tayt ya da pantolon giyilmemelidir. Ayrıca ilk 3 hafta cinsel ilişkiye girilmemelidir.

Dış dudak estetiği fiyatları ne kadar ?

Tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi, vajinal estetik fiyatları da değişkenlik gösterir. Fakat dış dudak estetiği fiyatlarının ortalama bir ücrete sahiptir bu konuda bilgi almak isterseniz 0530 177 40 01 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Vajina daraltma ( Vajinoplasti ) nedir ?

Yaklaşık yarım saat süren, genel anestezi ya da lokal anestezi yöntemi ile uyuşturularak yapılan vajina daraltma ya da diğer adıyla vajina küçültme operasyonu, cinsel birleşmeden daha fazla keyif almak isteyen kadınların isteği doğrultusunda yapılır.

Vajina genişletme nedir ?

Oldukça dar vajinaya sahip olan kadınlar, cinsel ilişki sırasında acı çekmektedir. Bu acı, zamanla yerini cinsel ilişkiden soğumaya bırakmaktadır. Bu sebeple, lokal anestezi yöntemiyle ağrı veren bölge çıkarılır ya da vajina genişleterek bu sorunun önüne geçilmektedir.

Vajinal estetik ameliyatı yaptırırken dikkat!

Genital estetik ameliyatlar, teknolojinin de gelişmesiyle son zamanlarda popüler hale gelmiştir. Jinekologlar ve plastik estetik cerrahlar da bu konuya duyarsız kalmamışlar ve bu operasyonları sıklıkla yapmaya başlamışlardır. Ancak ülkemizde maalesef bu alanda uzman olan hekim sayısı oldukça azdır. Bilinçsiz kişiler tarafından yapılan operasyonlar, çoğu zaman faydadan çok zarar getirebilmektedir. Bu sebeple oldukça titiz bir araştırma yapmalı, uygun hekim ve merkezi seçmelisiniz. Biz de slimfit.com.tr olarak her türlü konuda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz