HomeEstetik ve Plastik CerrahiLazer Liposuction
Lazer Liposuction 2017-10-15T17:26:43+00:00

Lazer LiposuctionLazer teknolojisi pek çok tıbbi alanda kullanılmaktadır. Günümüzde estetik alanında da kullanılmaya başlanmıştır. Lazer yağ dokusuna kablo ile aktarılarak yağ hücrelerini parçalara ayırarak yok eder. Verilen lazer enerjisi cilt altında ısıya dönüşerek o bölgede bulunan derinin sıklaşmasına ve kendini toplamasına olanak sağlar. Bu durum Lazer lipoliz ve liposuction işleminin en önemli farkındalığıdır. Klasik liposuctionda bu olay gözükmez.

Lazer Lipoliz – Liposuction

Lazer yağ dokusuna çaptığı anda fototermik bir etki oluşturur bu etki ile birlikte yağ hücrelerinin duvarları parçalanıp yok olmasını sağlar. Derinin alt kısımları tekrar organize olarak doku kalitesinde artma ve sıklaşma sağlar. İşlem yapılırken fototermal enerjiden korunma amaçlı lokal anestezi yapılır lazer fiberoptik kablonun yağ dokusunun içine gönderilmesi ile başlanır ve gerekli dokulara yeterince enerji verdikten sonra işlem sonlanır. Herhangi bir dikiş gerektirmeyen işlemde baskılı bandaj uygulaması yapılır. Bu yöntem genel olarak yağ dokusu problemlerini sıklıkla karşılaşıldığı bölgelerde kullanılır. İşlem sonrasında takılan bandajın dört gün kadar durması gerekir. İşlemden sonraki birkaç gün içinde normal yaşantı devam edilebilir.
Lazer lipoliz ve liposuction kullanan insanlar, daha hızlı iyileşme sürecine sahip olma, uygulamadan sonra daha az ağrı hissi, cildin toparlanması ve sıklaşması, lokal incelme, daha güvenilirlik, tek seansta elde edilen mükemmel başarılar gibi avantajlara sahip olurlar. Lazer lipoliz aynı zamanda terleme sorununun giderilmesinde de kullanılır.

Bilgilendirme Amaçlıdır.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz