HomeEstetik ve Plastik CerrahiKepçe Kulak Estetiği
Kepçe Kulak Estetiği 2017-10-15T17:24:05+00:00

kulak estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Genel olarak kepçe kulakları başa yaklaştırmak, normalden büyük kulakları küçültmek, eksik olan kıvrımları gidermek için yapılır. Ameliyat genel olarak dört ile on dört yaşındaki çocuklara uygulanır. Operasyon ne kadar erken yapılırsa çocuğun karşılaşacağı sıkıntılarda o derece azalır. Kepçe Kulak Ameliyatının yetişkin bireylere yapılmasının hiçbir sakıncası yoktur. Kepçe kulak ameliyatında duruma göre lokal veya genel anestezi tercih edilebilir. Ameliyat süresi yaklaşık iki saat kadar sürer. Kulağın problemine göre ameliyatta uygulanacak yöntem değişiklik gösterebilir.

Kulak kepçesi ameliyatında genel olarak kulak arkasından girilerek kıkırdak dokuya ulaşılır. Kulağa şekil vermek için dokular çıkartılabilir yada törpüleme işlem yapılır. Kepçe kulak operasyonundan sonra bölgenin açılmaması için kalıcı dikişler kullanılır. Son olarak cilt dikişleri atılır. Ameliyat esnasında kesi işlemi ile çalışıldığından dolayı sonrasında hiçbir ize rastlanmaz. Kulak kısmına hafif bandaj uygulaması yapılır.
Operasyon bittikten birkaç saat sonra kişi ayağa kalkıp yürüyebilir hastanede kalmak zorun değildir. Hasta başı şekillenmenin kolay olması için sargı ile sarılır. Kulakların ağrıması normaldir. İlaç kullanarak bu ağrı birkaç güne geçer. Bir hafta sonra başa sarılan sargı çıkarılır, yerine pansuman yapılarak tekrar baş sarılır. Dikişler bir hafta içerisinde alınır. Kulağın bükülüp zarar göreceği aktivitelerden iki ay kadar uzak durulmalıdır. Hastaların birçoğu yapılan işlemden tatmin olmayabilir ama, kepçe kulak operasyonunda amaç, kişiye uygun kulağı şekillendirmektir. Kulak memelerine yönelik işlemlerde bu operasyonla devam ettirilebilir .

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz