Karın Germe 2017-10-15T17:23:28+00:00

karın germeKarın germe, karın duvarlarında biriken fazla yağ ve sarkan derinin cerrahi işlemle çıkartılmasıyla birlikte karın duvarlarındaki kasların sıklaştırılması ve karın duvarının yeniden şekillenmesiyle tamamlanan gençleştirme işlemidir. Karın bölgenizdeki fazla yağlardan kurtulmak için Slim Fit Estetik Merkezini tercih edebilirsiniz. Karın bölgesindeki sarkmalar genellikle kadınların hamilelik dönemi sonrasında, düzensiz beslenme, aşırı kilo alıp verme ve çevresel faktörler nedeniyle oluşur. Karın estetiği ameliyatı sayesinde karnın gevşemiş olan yağlı ve şiş dokusu giderilerek yeniden düz ve estetik açıdan ince ve sıkı görünüm sağlanır, karın germe işlemi ayrıca bel bölümünde incelmeyi de sağlayarak bölgesel zayıflama açısından oldukça etkili bir yöntemdir. Temelinde yağlı, şekerli ve dengesiz gıda tüketimi yüzünden oluşan karın bölgesindeki yağlanmalar maalesef spor ve diyet gibi yöntemlerle vücuttan atılamamaktadır bu aşamada uygulanacak karın germe ameliyatları size kalıcı çözümler sunmaktadır.

Ağırlıklı olarak kadın hastaların tercih ettiği karın germe işlemleri özellikle yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde en çok uygulanan estetik ameliyatları arasındadır. Karın bölgesinde fazla yağ birikmesi çok sık rastlanan bir durumdur. Özellikle çalışan kadınların yemek öğünleri son derece düzensizdir, genellikle öğle yemeklerini fast food tarzı gıdalar ile geçiştirip akşam yemeklerinde daha ağır gıdalar tüketen kadınlar egzersiz yapamamaktadır durum böyle olunca karın bölgesinde yağlanma ve selülitler ortaya çıkmaktadır. Uygulanacak başarılı bir karın germe ameliyatı ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Şimdi sizlere karın estetiği hakkında daha detaylı bilgiler verelim;

Karın Estetiği Nasıl Uygulanır?

Karın germe ameliyatının iki çeşidi vardır. Büyük ve küçük karın estetiği operasyonları, doktorunuza ve karın bölgenizdeki yağlanmanın boyutuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ameliyatın çeşidine göre lokal yada genel anestezi ile gerçekleştirilen karın germe işlemi ortalama 3-5 saat sürmektedir. Estetik açıdan kötü görünümün önüne geçmek adına ameliyat izleri genellikle bikini bölgesine yada leğen kemiği bölümünde bırakılır. Peki büyük ve küçük karın germe estetiği nasıl yapılıyor, şimdi bunları inceleyelim;

Büyük Karın Germe Ameliyatı

Tam karın germe operasyonu olarak da bilinen bu yöntem genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Karın bölgesinin genelinde sarkma, deforme ve gevşeme yaşayan hastalar üzerinde gerçekleştirilen bu işlem ortalama 5 saat sürmektedir. Bu operasyon ile birlikte derideki çatlaklıklardan ve fazla yağlardan da kurtulabiliyorsunuz, karnın ön yüzündeki hat olduğu gibi açılıp kasların güçlendirilmesi sağlanıyor böylece uzun süreli ve oldukça sağlıklı bir yöntemle karın germe işlemi tamamlanıyor.

Küçük Karın Germe Ameliyatı

göbek bölgesinde aşırı sarkma veya fazla yağlanma olmayan ancak gergin bir karna sahip olmak isteyenler için gerçekleştirilen küçük karın estetiği lokal anestezi ile gerçekleşip ortalama 3 saat sürmektedir. Bu operasyon karnın alt bölgesinde açılan kesi ile karın kasları sıkılaştırılıp fazla yağların alınması ile tamamlanıyor. Tedavi ve iyileşme süresi oldukça kısa olan bu karın germe türü günümüzde sıkça kullanılan yöntemlerin başında geliyor.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Yaraların iyileşmesini geciktirdiği için karın estetiği ameliyatı olmadan en az üç hafta önce sigarayı kesinlikle bırakmalısınız. Kan sulandırıcı ilaçlar da iyileştirme süresini uzatacağı için doktorunuza danışarak bırakabilirsiniz. Genel anestezi ile karın germe işlemi yapılacak hastanın kan, şeker, kalp gibi hayati önem arz eden değerleri ölçülmelidir. Hasta, karın germe ameliyatının bölgesel bir zayıflama yöntemi olduğunu bilmeli ve beklentileri bu şekilde olmalıdır. Bu ameliyat sonrasında hasta yaklaşık bir hafta boyunca hafif öne doğru eğilerek yürümelidir bu yüzden bel ile ilgili sorunları olanların bu durumu göz önünde bulundurması gerekiyor. Doktorunuz size ameliyat gününe kadar uymanız gereken kuralları tek tek anlatacaktır, bu kurallara uymanız daha hızlı bir tedavi sürecine yardımcı olacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası (büyük karın germe) tamamen iyileşme süreci bir ayı buluyor bu süre içerisinde ameliyat sonrasında daha rahat hareket edebilmeniz için dren takılmaktadır, takılan bu dren ortalama 3 gün sonra çıkarılıyor, karın bölgesi çevresel faktörlerden etkilenmemesi için sıkı bir bandaj uygulaması yapılarak olası kanama ve mikrop kapılması önleniyor bu süreçte hareketlerinizde biraz kısıtlama olabilmektedir. Bandajların çıkarılmasının ardından tam iyileşme süresine kadar karın germe işlemine özel korse giydirilmektedir. Her ihtimale karşı hasta mutlaka 2-3 gün boyunca sürekli yatmalı ve dinlenmelidir, normal hayatına dönmesi ise bir haftayı bulmaktadır. Ameliyat sonrası ağrılarınızın olması doğaldır bu yüzden doktor denetiminde ağrı kesici ilaçlar alabilirsiniz, ameliyatta oluşan iz altı haftaya kadar belirginliğini azaltır yaklaşık dokuz ay içinde de çok az görülecek bir duruma gelir. Karın germe ameliyatının uzun dönem etkisinde ise operasyon geçiren bireylerin yüzde doksanına yakını oldukları ameliyattan mutlu olmaktadır, tabi bu seçtiğiniz doktor ve estetik merkezinin başarısına göre farklılıklar gösterebilir bu oran Slim Fit için geçerlidir. Karın germe işleminden sonrasında kişide görülen değişiklerden en önemlisi kişinin ruhsal durumunun olumluya gitmesi kendine olan güvenin artması, sosyal faaliyetlerde cesaretinin artması gibi kişi psikolojisine olumlu katkı sağlamasıdır.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz