HomeEstetik ve Plastik CerrahiGöz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Estetiği 2017-10-15T17:22:14+00:00

Göz Kapağı EstetiğiGöz kapağı estetiği, göz kapaklarına toplanmış yağların, gevşeyen ve buruşan derilerin fazlalarının alınması sonucu genç ve canlı bakış oluşturulması için ve aynı zamanda göz kapaklarındaki kırışıkların giderilmesi için yapılan bir estetik müdahaledir.

Göz kapağı ameliyatı tek başına yapılabileceği gibi, kaş kaldırma, kırışıklara yağ enjeksiyonu lazer tedavisi, kırışıklık giderme uygulaması, elmacık kemiklerine silikon yerleştirmek gibi birden çok işlemle birlikte de yapılabilir.

Özellikle yaşlanmayla ilgili belirtilere bağlı olarak meydana gelen göz kapağı düşüklüğü (göz kapağı düşmesi), üst göz kapağı düşüklüğü ve alt göz kapağı düşüklüğü beraberinde düşük göz kapağı ameliyatı sonucunu doğurmaktadır. Çünkü yaş alımı genel olarak ve en fazla göz ve çevresini etkilemektedir. Göz kapağı düşmesi beraberinde bakışlarda da bir solgunluğu getirmektedir.

Göz kapağının yapısını yer çekimi, yaşlılık, genetik yatkınlık, alkol sigara gibi zararlı maddelerin kullanımı bozulma yolunda tetikler.

Doğuştan göz kapağı düşük olanların vakit kaybetmeden tedavisinin başlanması lazım. Eğer zamanında müdahale edilmezse görme bozukluğu sorunlarıyla karşılaşılabilir ve bu durum körlüğe kadar gidebilir.

Göz kapağı ameliyatı fiyatları araştırması yapmadan önce göz kapağı estetiği hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalısınız. Ameliyat hakkında şu temel birkaç noktayı bilmenizde fayda var:

Ameliyatları lokal veya genel anestezi altında yaklaşık üç saatte tamamlanır. Ameliyat sırasında hasta hiçbir şekilde acı ya da ağrı hissetmez. Üst kapaktaki gevşeklik giderildikten sonra alt göz kapağında bulunan fazla cilt, yağ ve kas dokusu giderilir. Özel dikiş ile kesilen yerdeki bölüm yaranın izi belli olmayacak şekilde kapatılır ve hafif pansuman yapılır.

Eğer bu noktalar gözünüzü korkutmadıysa, göz kapağı estetiği fiyatları araştırması yapabilir, uygun fiyatlar ve uzman bir kadro ile birlikte düşük göz kapağı estetiği uygulaması yaptırabilirsiniz.

Bilgilendirme Amaçlıdır.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz