HomeEstetik ve Plastik CerrahiGenital Bölge Estetiği (Vulvoplasti)
Genital Bölge Estetiği (Vulvoplasti) 2017-10-15T17:21:30+00:00

genital-bolge-estetigi-slimfit-estetik

Vulvoplasti

Kadın genital organındaki labiaminoranın (küçük dudakların), labiamajoraya (büyük dudaklara) göre fazla önde olması hem görüntü açısından, hem de hijyenik açıdan sorunlar yaratabilen bir durumdur. Bazen labiaminoranın büyük olması cinsel ilişki sırasında ağrıya sebep olabilir veya kıyafet seçiminde bazı sorunlara yol açabilir. Bazen de kişi bu durumun görüntü açısından rahatsız edici olduğunu düşünebilir.

Ameliyatta hangi işlemler yapılır?

Kadın genital organındaki şekil bozukluğu cerrahi girişimle genel anestezi veya sedasyonla lokal anestezi altında yapılabilir. Genital estetik sorununun cerrahi ile çözümünde amaçlanan küçük dudakların uzun bölümünün çıkarılması ve geride kalan dokunun düzgün bir şekilde kapatılmasıdır. Ameliyat öncesinde yapılacak küçültme miktarı planlanır ve çizilir. Ameliyatta işlem bölgesine ağrıyı giderecek lokal anestezik ilaç enjekte edilerek operasyon gerçekleştirilir. İşlem sırasında genellikle alınması gerekmeyen iplikler kullanılır.

Ameliyat sonrası süreç nasıl olur?

İşlemden sonra ameliyat bölgesinde ilk 48 saat ödem, gerginlik ve hassasiyet oluşur. Bunu engellemek için soğuk uygulaması, bölgenin ılık suyla yıkanması ve antiseptik solüsyonlar kullanılması gerekebilir. İşlem sonrasında antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Genellikle 3’üncü günden itibaren ameliyat bölgesindeki gerginlik azalmaya başlar, hareketler kolaylaşır ve günlük yaşam aktivitelerine çok büyük oranda dönülür. Cinsel ilişkiye girilmesi 3 – 4’üncü haftadan önce önerilmez. Yine bu dönemde bölgenin sık sık yıkanarak nemlendirilmesinde fayda vardır.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz