HomeEstetik ve Plastik CerrahiBacak Estetiği
Bacak Estetiği 2017-10-15T17:15:08+00:00

Bacak Estetiği
Bacak estetiği diz kısmına kadar inen bacak bölgesinin eğri ve ince olması durumunda bacağa yerleştirilen protezle eğriliğin düzeltilmesi ve inceliğin dolgunlaşması ile ilgili bir operasyondur. Genel olarak popüler olan burun, meme, karın, yüz estetiklerinin yanında bacak estetiği de popülerlik kazanmakta olan bir estetik ameliyattır. Nasıl ki memeler slikon takılarak büyültülüp şekil kazandırlıyorsa baldırlarda slikon protez yardımıyla hacim kazandırılıp şekillenmektedir.

Toplum içerisinde birçok sayıda kadın ve erkek diz altı bölgelerindeki çarpıklık ve şekil bozukluğu nedeniyle diz altı bölgesini gösteren kıyafetler giymekten kaçınmaktadırlar. Slikon protez ile yapılan baldır ve bacak estetiği operasyonunda hedeflenen amaç vücuda göre az gelişmiş olan bacak dokusunun vücut ile aynı orantıya gelecek şekilde hacim kazandırmaktır. Birçok vakada görülen kemiğin laterala doğru açılanmasıyla oluşan çarpık bacak görünümü slikon dolgu ile doldurularak bacak düz gibi gösterilir.

Ameliyat genel ya da bölgesel anestezi ile yapılabilir. Diz arkasından yapılan keşiden protezler bacak içine yerleştirilir kas fasyasının altına konur. Hastanede kalış süresi bir gün kadardır. Ameliyattan sonra varis çorabı kullanmak önerilir. Bu sayede ödem oluşması engellenerek hasta konforunun artması sağlanır. Ameliyat sonrası oluşabilecek ağrılar ağrı kesicilerle giderilebilir. Tekrar iş hayatına başlangıç yaklaşık olarak on gün kadar sürebilir. İki ay sonra ise kişi yoğun aktivitelere başlayabilir.

Bilgilendirme Amaçlıdır.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz