Alın Germe 2017-10-15T17:14:48+00:00

alin-germe-slimfit-estetik

Estetikte alın germe ameliyatı hangi yöntemlerle yapılır?

Estetik alın germe ameliyatları iki farklı yöntemiyle yapılmaktadır.

Klasik alın germe ameliyatı
Endoskopik alın germe ameliyatı

Klasik alın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Klasik alın germe ameliyatı yapılırken, her iki şakak arasında (taç giyilen bölgede) yapılan saçlı deri içinde kalan bir kesi ile alın derisi kaldırılır. Alında kırışıklıklara neden olan ve kaşlarda aşağı doğru çekilme yapan kaslar tahrip edilir. Alın derisi göz çukurunun üst kemik kemerinden serbestleştirilir. Derinin fazlası atılır.

Klasik alın germe kimlere yapılır?

Genetik olarak kaşları göz çukurunun üst kemik kemeri seviyesinde olan hastalarda 30’lu yaşlarda kaş düşmesi çok bariz hale gelir. Bu hastalarda erken dönemde endoskopik alın germe ile iyi sonuçlar elde edilebilir. Fakat herhangi bir cerrahi girişim geçirmeyen hastalarda 50’li yaşlara gelindiğinde alındaki çizgilerde derinleşme ve deri bolluğu çok belirgin hale gelir. Bu durumda endoskopik alın germe ile yeterli sonuç alınamaz. Çünkü alından bir miktar deri çıkartılması gerekir. O zaman klasik yöntem ile alın gerilir.

Klasik alın germe estetik ameliyatının dezavantajları var mıdır?

Klasik alın germe ameliyatında saçlı derinin olduğu bölgede uzunca bir kesi yapılır. Burada saçlı deri içinde gizlenebilen bir iz kalır. Ancak klasik alın germe ameliyatı bir erkeğe yapılıyor ise ve ileride erkeğin saçları döküldüğü taktirde ameliyat izi ortaya çıkacaktır.

Klasik alın germe ameliyatı ile ilgili ayrıntılar nelerdir?

Alın germe ameliyatı genellikle 2-3 saat sürer ve genel anestezi altında uygulanır. Ameliyattan 1 gün sonra taburcu olabilir. 2. gün banyo yapabilirsiniz. Alın germe ameliyatından sonra buz uygulanması ve başın arkaya doğru tutulması ile alında oluşacak şişlikler en aza indirilebilir. Bazı özel kremler ile alında oluşabilecek morluklar azaltılabilir. 1-2 hafta içinde şişlikler iner. 2. haftada işe geri dönüş yapabilirsiniz. Saçlı derideki tel dikişler 10. gün alınır. Alındaki uyuşukluk haftalar içinde düzelir. Spor, eğilme, ağır ev işi ve cinsel ilişki gibi kan basıncını arttıran yoğun fiziksel aktivitelerden bir kaç hafta boyunca kaçınmak gerekmektedir. Bir kaç ay güneşlenme, sauna ve solaryumdan uzak durmak gerekir.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz