İple burun estetiği ameliyatları en temel olarak burun içinden iki kaş arasında ki kemiğe bir ip ile burun ucunu asarak burun ucunun kaldırılması  ya da kolumella ile burun ortasındaki kıkırdağa dikiş atılarak burun ucunun kaldırılması olarak tarif edebiliriz.

Ameliyat basit ve çok kısa ve oluşabilecek komplikasyonlar minumum. Tabi ki bu avantajları kesinlikle tercih sebebi olmasını gerektiriyor.

Bu ameliyatı burun yapısı uygun ve burun ucu kaldırmak isteyen hastalarımız yaptırabilir.

Bu ameliyatın tek bir dezavantajı sadece burun ucu kaldırmak isteyen hastalar için yapılabiliyor olmasıdır.

Estetik Cerrahi de Son yıllarda gelişme göstere tekniklerin başında herhalde iple askı tekniği gelmekte. Birçok ameliyatta artık iple asma tekniği kullanılabiliyor. Göğüs estetiklerin de burun estetiğin de kepçe kulak yanak asma gibi estetik müdahalelerde artık iple askı tekniği kullanılıyor.

Peki ama neden bu kadar talep görüyor avantajı nedir derseniz çok basit…. ameliyat daha basit lokal anestezi uygulaması ile rahatlıkla yapılması , hastanın bir saat içinde taburcu olması , normal hayata hızlı dönmesi, ameliyat izinin yo denecek kadar az olması , ameliyat süresinin 15 – 20 dk olması gibi bir çok müthiş avantajları var.

Neden İple burun estetiği uygulanır?

Her burnun güzelleşmesi için farklı işlemler yapılır. Bazı insanlar burun kemerinden çok şikayetçi değildir ve yalnızca burun ucunun kaldırılmasını isterler. Burnun genel şeklinden memnun olan bu kişilerde kemiklerin hareketlendirilmesi gereksizdir. Günümüz şartlarında birçok kişi estetik işlemler sonrası günlük hayatına bir iki gün içinde hızla dönmek ister. Bu kişiler iple burun estetiği için uygun adaylardır .

İple burun estetiği kalıcı mıdır, burun ucu zamanla tekrar düşer mi?

İple burun estetiği tek bir yöntem değildir. Farklı uygulama şekilleri vardır. Doğru yöntem uygulanırsa burun ucunda düşme nadirdir. Eğer düşme olursa estetik cerrahınızın ne yapacağını kendisiyle konuşmanız gerekir.

İple burun estetiği sırasında burun kemeri de düzeltilebilir mi?

Burun ucunun kaldırılması ile burun kemeri de daha az göze çarpar hale gelir. Ayrıca gerekirse törpüleme yöntemi ile de burun kemeri yumuşatılır. Bu işlem sırasında da ağrı hissedilmez.

İple burun estetiği kimlere uygun değildir?

İple burun estetiği uygun kişilerde çok güzel bir yöntem olmakla beraber mucize değildir, diğer burun estetik ameliyatı yöntemleri gerekli ise iple burun estetiği yapılması yetersiz kalır. Her ameliyatta olduğu gibi burun şekli uygun hastalarda tercih edilir. Burun kemeri çok fazla olan, burun kemikleri ve ucu çok geniş kişilerde uygun değildir. Kabaca iple burun estetiği isteyen kişiler ayna karşısında burun uçlarını biraz kaldırınca mutlu oluyorlarsa iple burun estetiği için adaydırlar.

2017-09-28T17:12:46+00:00