PRP 2017-10-15T17:08:51+00:00

Somon DNA’sı, somon balığı yumurtalarından elde edilen ve özel işlemlerden sonra polinükleotidleri ayrıştırılan bir üründür. İnsan DNA’sına benzerliği özelliğinden dolayı cilt yenilenmesi, tazelenmesi ve antiaging etkisi için somon balıklarından yararlanılmaktadır.

CİLDİMİZ NASIL YAŞLANIYOR VE SOMON DNASI NASIL ETKİ EDİYOR?

Cildimizde yaşlanmayla beraber, cildin sıkılığını sağlayan kollajen ve elastin azalmaya başlar. Cildimizi sıkı tutan bağ dokuları kollajen ve elastin azalmasıyla zayıfladığı için yüzümüzdeki yağ tabakası aşağıya doğru sarkmaya başlar.

Somon DNA’sı kendine has özel yapısı ile cilde uygulandıktan dakikalar sonra etki etmeye başlar ve cildiniz onarılma fazına geçmiş olur. Bu protokol cilt yapısını güçlendirerek,cildin elastikiyet ve sıkılığını artırır. Fibroblastların trofizmini artırır ve UVB nedeniyle oluşan radyasyon hasarını engeller. Somon DNA’sı enjekte edildiği andan itibaren kollajen sentezini uyarır ve cilt çatısı oluşturulurken hyalüronik asit sentezi de artmaya başlar.

SOMON DNA SI KALICI BİR YÖNTEM Mİ ?

Somon DNA’sının vücuttan atılımı 12 ay kadar sürer ancak oluşturduğu etki ve mekanizma devam ederek yaşlanmanın olumsuz etkileri silinmeye devam eder.

Yani diğer mezoterapi yöntemleri ve uygulamaların aksine oluşturduğu etki kalıcı olup ürün ekstratının vücuttan atılımı 12 ay sürer ve cilt onarımı yapılmaya devam eder.

SOMON DNA SI NASIL UYGULANIR ?

Mezoterapi yöntemi ile cilde enjekte edilen SomonDNA, doğal bir serum olduğu için hiç bir alerjik reaksiyona neden olmaz.

Uygulama sırasında kişiler sadece enjekte iğnesinin acısını hissedeler ki çoğu zaman bunun bile farkına varmazlar.SomonDNA tedavisi bu yönü ile en ağrısız cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir.

Cerrahi müdahale olmadığı için anesteziye de gerek duyulmayan işlemde kişiler hemen günlük hayatlarına dönebilirler.

Uygulama sonrasında kişilerde sadece iğne delik bölgelerinde çok hafif kızarıklıklar olabilir. Bu kızarıklıklar kısa sürede yok olup sanki cilde hiç bir şey uygulanmamış gibi bir görüntü oluşur.

SOMON DNASI SONRASI CİLDİMİZ DE NASIL BİR DEĞİŞİKLİK OLUYOR ?

Somon DNA’sı ve hyalüronik asit molekülleri vücudun tamamen doğal elemanlarıdır.Somon DNA ile yüzdeki doğal ifade değişmeden, gözle görünür gençlik,parlayan ve ışıldayan cilt,tazelenmiş ve enerjik bir görünüm kazanır.

Bu cilt gençleştirme yönteminde bazen sadece somon balığı sütü kullanılırken bazen de cildin ihtiyacına göre değişik vitamin takviyeleri de yapılabilir. Cildin ihtiyacı olan tüm protein ve vitaminlerin takviyesini sağlayan SomonDNA tedavisi, cildi doğal olarak onaran bir yöntemdir.

Uzun süren nemlendirme etkisi önemli miktarda su molekülünün yerine yönlendirilmesi ile birlikte hyalüronik asit cildin su kaybına karşı koruyuculuğunu arttırır.

Klinik araştırmalarına göre bu uygulama cildi derinden nemlendirerek elastikiyet ve sıkılaşma sağlar. Cildi güçlendirir ve UVB radyasyon hasarına karşı korur.Cilt elastikiyeti ve cilt yapısı belirgin şekilde düzelir ve gelişir.

Sonuç olarak cilt sağlıklı formuna döner,kalitesini geri kazanır ve yaşlanmak artık tarihe karışır.

SOMONDNA’SININ UYGULAMA ALANLARI NERELERDİR ?

Yaşlanma süresi boyunca, vücudu saran cildin etkilendiği her yüzeyde kullanıma uygundur. Cildin zaman içerisinde karşı karşıya kaldığı değişikliklere bağlı olarak ihtiyaca göre spesifik kullanım sağlamaktadır.

Somon DNA’sının en etkili olarak kullanıldığı bölgeler YÜZ ve BOYUN –DEKOLTE bölgesidir. Diğer kullanım alanları:

*Eller, dudak bölgelerinin onarımı ve gençleştirilmesi,

*Göz çevresinin aydınlatılması, koyu gözaltı halkaları,şişlik ve torbalanmalarda,

*Kilo alıp vermeler sonucunda oluşan çatlaklarıntedavisinde,

*Genetik ve çevresel saç dökülmesi tedavisinde,

*Akne skarlarının tedavisinde,

*İç kol ve dizde görülen sarkma ve tüm  çatlak tedavilerinde kullanılır.

SOMON DNA SININ KİMLER KULLANABİLİR?

İlk seanstan itibaren ciltteki etki anında görülür ve kademeli olarak her seanstan sonra artar. Ortalama 12 ay boyunca etkinliğini korur ve devamında uzun süreli kalıcılığa sahiptir.

Kadın-Erkek, Genç-Olgun tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur.

Bilgilendirme Amaçlıdır.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz