- Merve AKSOY
HomeAmeliyatsız Estetik YöntemleriKlasik Cilt Bakımı
Klasik Cilt Bakımı 2017-06-08T12:20:03+00:00

Günümüz kadın ve erkek için cilt bakımıvazgeçilmezler arasında yer alıyor. UV ışınları, makyaj, serbestradikaller,sigara, stres, hava değişimi ve yanlış beslenme cildimizi olumsuzyönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize nedenolur. Bu nedenle cilt bakımı sadece estetik açıdan değil sağlık açısından dagereklidir.

Cildimizin temizlik ve bakımına özengöstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibiproblemlerin ortaya çıkmasını engeller. Cildin canlı, parlak ve diri olmasıkişinin sağlıklı olduğunun en önemli göstergelerinden biridir. Her bay vebayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak 20’li yaşlardan itibaren her aycilt bakımı yaptırması önerilmektedir.

Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir ciltanalizi yapılarak cilt tipine göre hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğinekarar vermek ve doğru ürünleri seçmek çok önemlidir. Böylece yağ, nem veelastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal, olgunyada hassas olduğuna karar verilir.

Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık bir saatsürer ve cilde sırayla süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon+buhar,maske,yüksek frekans, kremleme ve maskeleme işlemleri uygulanır. Bu uygulamarile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, ciltölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır; nem depo edici ve hücre yenileyiciişlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

Bilgilendirme Amaçlıdır.

Uzmanınıza Danışın :     0530 177 4001