HomeAmeliyatsız Estetik YöntemleriCilt Gençleştirme
Cilt Gençleştirme 2017-10-15T17:04:02+00:00

CCilt Gençleştirmeilt Gençleştirme Yöntemleri

Cilt gençleştirmede (anti aging) amaç dahasağlıklı ve genç cilde sahip olmaktır. Yaş ve güneş etkisi ile oluşan ciltlekelerinden, damar lezyonlarından arınmış daha diri, parlak, sıkı ve genç ciltoluşturmak için yapılan tüm işlemler cilt gençleştirme uygulamasıdır. Bu amaçlateknolojiyi de kullanarak yapılan pek çok yüz gençleştirme, cilt gençleştirmetedavi yöntemi vardır.

Muayene sonrası kişinin ihtiyacına göre, kişiye özel bir cilt gençleştirmeprogramı yapılması, istenen sonuca ulaşılmasını sağlar. Muayene sırasındaboyun, dekolte, eller v.s de kontrol edilir. Cildin ihtiyaçları tespit edilip,gerek hazırlanacak tedavi programı, gerekse tedaviyi destekleyecek ev ürünleribu ihtiyaç doğrultusunda hazırlanır.
Cilt gençleştirme (anti aging) amacıyla uygulanabilecek yöntemler nelerdir?

Fibroblast Hücre Gençleştirme:Kulak arkasından alınan3mm.lik bir dokudan fibroblast hücresi ayrıştırılıp üretilir. Hücre sayısıbelli bir düzeye ulaşınca özel teknikle o kişinin cildine enjekte edilir.Etkisi 4-5 sene devam eder. Yeni anti-aging uygulamalardan birisi olup Avrupa,Amerika’da ve Hollywood yıldızlarının en çok tercih ettiği yöntemlerin başındagelir.
KökHücre Uygulaması: Kişiden alınan kan ayrıştırılarak, kökhücreler elde edilir ve daha sonra istenen bölgelere verilerek cilt gençleşmesisağlanır.

Kimyasal Peeling: Deriyicanlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasalsolüsyonların cilde uygulanmasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeysel tabakalarınayrılmasını sağlayan kimyasal solüsyonlar sürülür.

Lazerler: Kollagen stimülasyonu, leke tedavisi,damar tedavisi, ciltte bulunan lezyonların onarılması, kırışıklık tedavisi,cildin sıkılaşması v.s için kullanılmakta olan değişik lazerler mevcuttur. Herlazer, herkes için gerekli değildir.

Fototerapi: Cilt gençleştirme, leke tedavilerindekullanılır.

Biomezoterapi, Mezolifting, Bio-Expander: Çeşitligelişen ürünlerin (vitaminler, HA, aminoasitler v.s) ihtiyaca göre doğrudancilt içine, cilt altına verilmesi yöntemidir.

PRP(Platelet Rich Plasma): Ayrıştırılarak eldeedilen trombositten zengin plazmanın cilde verilerek, ciltteki hasarınonarılması yöntemidir.

Dermaterapi: Dermaroller kullanılarak verilen ürünlerleyapılan tedavi, cilt gençleştirme yöntemidir.

Dermafrac: Fototerapi ile dermaterapi yöntemininberaber uygulandığı özel cilt gençleştirme yöntemidir.

Ultrason ve Radyofrekans Yöntemleri: Sürekli gelişmekte olanameliyatsız estetik yöntemlerinin zamanla, ihtiyaca dönük, doğru uygulanmasıile daha genç, dinç ve sağlıklı görüntüye sahip olmak mümkündür.

Bilgilendirme Amaçlıdır.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz