HomeEstetik ve Plastik CerrahiBurun Estetiği (Rinoplasti)
Burun Estetiği (Rinoplasti) 2017-11-17T19:54:47+00:00

burun estetiğiBurun estetiği ameliyatı son yıllarda gittikçe revaçta olan bir estetik uygulamasıdır. Uzmanınızın tavsiyesi ve yönlendirmesine göre ameliyatsız burun estetiği de mümkün olabilmektedir. Burnunuzun görünümünü düzenleyen estetik operasyonları ultrasonik şekillendirme ile gerçekleşmektedir, oldukça dikkat gerektiren burun estetiği ameliyatı milimetrik hesaplamalar yapılarak tamamlanmaktadır. Burnun doğal yapısına hiç bir zarar vermeden gerçekleşen burun estetiği için Slim Fit Estetik Merkezini tercih edebilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Neden Tercih Ediliyor?

Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı gerek estetik bir görünüm isteyen gerekse de çeşitli sağlık sorunları yaşayan hastaların tercih ettiği bir yöntemdir. Nefes alıp vermede zorlanma, uyumakta zorluk çekenler ve koku alamayanlar burun estetiği yaptırmaktadır. Bu rahatsızlıklar genetik olduğu kadar sonradan yaşanan çeşitli kaza veya yaralanma gibi sebeplerden de oluşabilir, psikolojik açıdan da büyük önem arz eden burun yapısı ciddi sağlık sorunlarının oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Türkiye’de yaklaşık 5 yıldır gerçekleştirilen ve FDA onaylı burun estetiği ameliyatları bu sorunların tamamına etkili çözümdür. Sağlık sorunları dışında burun estetiği yaptırmak isteyenler genellikle yüz yapısına uygun bir burna sahip olmak istemektedir, ülkemizdeki insanların bir çoğu genetik yapıları gereği kemerli, ucu düşük, eğri yada yüz hatlarından daha büyük burunlara sahiptir. Burun estetiği ameliyatı olmak isteyenler öncelikli olarak nasıl bir burun yapısına sahip olmak istediğini belirlemeli ve bu alanda uzmanlaşmış kişilerden hizmet almalıdır. Burun estetiği ameliyatında en önemli faktör doğal görünümü yakalamaktır. Yüz hatlarıyla uyumlu ve her hangi bir sağlık sorunu oluşturmayan burun estetiği ameliyatı başarılı geçmiş sayılır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu hizmeti alacağınız estetik merkezi uzmanları burnunuzun o anki halinin resmini çekerek sanal platformda ameliyat sonrası nasıl bir görünüm kazanacağını size gösterecektir bu sayede ameliyat sonrasında nasıl bir burun yapısına sahip olacağınızı önceden görebiliyorsunuz ayrıca beğenmediğiniz yada daha farklı bir yapıda olmasını istediğiniz burun şeklini uzmanlara tarif edebiliyorsunuz. Yeni oluşacak burnu tasarlarken yüz yapısı oldukça önemlidir, çene, elmacık kemikleri, göz kenarları ve dudak bölgeleri burun estetiği ameliyatında önemli bir rol oynar.

Burnun tasarımına karar verdikten sonra ameliyat genel anestezi yapılarak başlanır. Ameliyat mutlaka tam donanımlı bir estetik merkezinde yada hastahanede yapılmalıdır, yukarıda bahsettiğimiz gibi oldukça dikkat gerektiren burun estetiği ameliyatı ortalama 4 saat sürmektedir. Sağlık sorunlarında zaruri bir ihtiyaç olduğu için burun estetiğinde her hangi bir yaş sınırı yoktur, her estetik operasyonunda olduğu gibi burun estetiğinde de ameliyattan en az iki hafta önce kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması önerilmektedir ayrıca sigara kullanımı da bu süre boyunca azaltılmalıdır. Ameliyat öncesinde yaşanılan grip gibi soğuk algınlıklar ameliyat tarihini erteleyebilir bu gibi durumlarda mutlaka doktorunuza yaşadığınız sağlık sorunlarını belirtmelisiniz. Ameliyat günü hafif bir şeyler yiyerek yüzünüze her hangi bir kimyasal ürün sürmeyiniz, burun ameliyatı öncesinde ve sonrasında doktorunuzun önerilerine dikkatlice uyarsanız tedavi süresi oldukça kısalacaktır. Genel anestezi altında burun estetiği ameliyatı olacağınız için her hangi bir ağrı yada acı hissetmeyeceksiniz, doktorunuz gerekli hazırlıkların ardından burun çevresindeki dokulara zarar vermeden sorunlu olan kemik üzerinde inceltme veya düzenlemeler yapacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında burun yapısının oturması ve zarar görmemesi için oldukça dikkatli olmalısınız. Özellikle geceleri uyurken başınızın yüksek konumda olmasına ve dik pozisyonda uyumaya dikkat edin, ameliyatın hemen ardından yüzünüzde şişlikler ve morluklar olabilir bu durum burun estetiği ameliyatlarında son derece normaldir bu şişlikler uygulanılacak buz masajları ile geçmektedir. Ağrılarınız bir kaç gün sürebilir doktorunuzun verdiği ağrı kesici ilaçları kullanarak bu ağrıları azaltabilirsiniz. Kanamaları önlemek amacıyla üç gün boyunca burnunuzda tamponlar duracaktır ameliyattan hemen sonra normal yaşamınıza geri dönebilirsiniz, burun estetiği olduktan sonra;

  • İlk bir hafta sert ve katı yiyecekler yemeyin.(Sakız gibi çenenizi yoracak gıdalar tüketmeyin.)
  • Aşırı konuşma, bağırma gibi yüz kaslarınızı yoracak hareketlerden kaçının.
  • Hapşırırken ve öksürürken dikkatli olun.

Burun Estetiği Ücretleri 2017 | İzmir

Burun estetiğinde kullanılacak yöntem, hastanın burun yapısı ve malzeme seçimi burun estetiği fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerin başında geliyor. Sizde Slim Fit estetik merkezi güvencesiyle burun estetiği yaptırmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kanser, şeker, tansiyon gibi hastalığı bulunanların yanı sıra gebelik riski olan ve emzirme dönemindeki bayanların burun estetiği yaptırması uygun görülmemektedir.

Uzmanımıza Direkt WhatsApp’ tan Danışmak İçin Aşağıdaki WhatsApp İkonuna Tıklayarak Konuşma Başlatabilirsiniz

UZMANIMIZ SİZİ HEMEN ARASIN

Numaranızı bırakın sizi hemen arayalım.

Adınız Soyadınız*

Telefon Numaranız*