Menü

BESLENME DANIŞMANLIĞI

Değişen yaşam koşullarıyla birlikte, hareketsiz yaşamtarzı, ana öğünlerin geçiştirilmesi, ara öğün tüketme alışkanlığının olmamasıve yüksek kalorili besinlerin tüketilmesiyle çağımızın problemi olan obezite,şişmanlık ve kilo problemleri oluşmaktadır. Beslenme danışmanlığı hizmetimizile,  yeterli ve dengeli beslenmeyi yaşamtarzı haline getirmenizi, günlük yaşamınızda sağlıklı seçimler yapmanızı vesağlıklı bir yaşam tarzının en önemli unsuru olan spor yapma alışkanlığıedinmenizi amaçlamaktayız.

Beslenmedanışmanlığında sadece fazla kiloları olan bireyler değil, çocuk beslenmesi,yaşlılık döneminde beslenme, kilo alamama problemleri olan bireyler içindebeslenme programı düzenlenir.

BeslenmeDanışmanlığı İçin Hizmet Verdiğimiz Alanlar;

KiloVerme Programı

Kilo verme programında,kişinin günlük alması gereken günlük enerji miktarına göre diyet programıdüzenlenir, diyet programında kişinin çalışma veya öğrenim durumu göz önünealınarak saat düzenlenmesi yapılır ve yemek yediği ortamlara göre diyetindekibesinleri düzenlenir. Diyet programı ile birlikte öncelikle orta tempoluyürüyüş, daha sonra egzersiz programı ve yürüyüşün beraber uygulanmasıgerekmektedir.

KiloAlma Programı

Kilo alma programıkapsamında, bireylerin günlük alması gereken enerji miktarı belirlenir ve buenerji miktarının üzerine çıkması hedeflenir. Kilo alma programı, kilo vermeprogramı kadar uzun ve emek verilmesi gereken bir süreçtir. Kilo almaprogramındaki amacımız, bireylerin yeterli ve dengeli olarak kilo almasınısağlamaktır. En kaliteli kilo alma yöntemi, bedeninize uygun bir beslenmeprogramıdır.

KiloKoruma Programı

Kilo koruma programımız kapsamında, kilo almaveya kilo verme programı sonrasında hedeflediğiniz kiloda olmanızamaçlanmaktadır. Kilo koruma programımız ile hedeflenen kilonuzda hayatınızanasıl devam edeceğiniz ve en önemlisi porsiyon kontrolünü sağlayarakistediğiniz yiyeceklerden hangi miktarlarda tüketebileceğiniz  hakkında bilgi verilir ve düzenli olarakgörüşmeler yapılır

DetoksProgramları

Toksinlerdenkurtulmak  ve  sağlığınızı olumlu yönde değiştirebilmek içinvücut analiziniz doğrultusunda uygulanacak olan beslenme programıyla, şehir  ve iş yaşamının vermiş olduğu yorgunluk vebitkinlik gibi sorunlara çözüm olması amacıyla uyguladığımız detoksprogramlarımız mevcuttur. Detoks programlarımız yoğunluğuna göre 1-3 günarasında değişmektedir. Amacımız, vücudunuzun kendisini toparlaması vearınmasını sağlamaktır. Detoks programıyla birlikte destekleyici olarak, pasif terlemeyeyardımcı olabilecek sauna kullanımı ve spa terapileri ile ödeminizi atmanızgerekmektedir. Dolaşımı hızlandıran, vücudu sıkılaştıran, özel masajlaryaptırabilirsiniz.

BebeklerdeBeslenme Programı

İlk 6 ay boyunca bebek eğer metabolik bir problemiyoksa ve anne sütü yeterliyse su dahi içmeden sağlıklı gelişiminitamamlamaktadır. Ancak anne sütü alamayan ve anne sütü yeterli gelmeyenbebeklerde mutlaka özel beslenme programı uygulanmalıdır. Bebeğin bulunduğu ayagöre gelişimini sağlaması için bebeğin boyu, kilosu ve ayına göre uygunbeslenme programı hazırlanmaktadır. 6. ayın sonunda  tamamlayıcı beslenmeye geçen bebekler için detamamlayıcı beslenme programı hazırlanmakta ve bebeğin tamamlayıcı beslenmeye geçiş aşamasındaki karşılaşılan problemlerekarşı çözümler  üretilmektedir.

AdölesanDöneminde Beslenme Programı

Adölesan dönemi; çocukluktan , yetişkinliğegeçiş aşamasıdır. Bu dönemde büyüme hormonlarının ve diğer faktörlerinetkisiyle bireylerin vücutlarında değişiklikler olmaktadır. Bu değişikliklereparalel olarak beslenme düzeni de değişmektedir. Bireyin; yaşına, boyuna,kilosuna ve sosyal yaşantısına uygun olarak beslenme planı düzenlenir, akne,sivilce vb. problemleri olan bireylerin sağlıklı biçimde nasıl besleneceğieğitimleri verilir ve beslenme planları hazırlanır.

Gebelerdeve Emziklilerde Beslenme Programı

Gebelik 9 ay 10 gün süren bir yolculuktur, busüre boyunca bebeğin ve annenin ihtiyaçlarına göre beslenme planı oluşturulurve sağlıklı bir biçimde annenin ve bebeğin bulundukları aya göre kilo almasısağlanır.

Emziklilik döneminde beslenme programında,bebeğin bulunduğu aya göre uygun vitamin, mineral ihtiyaçlarını karşılamasıiçin anneye ihtiyaçları doğrultusunda beslenme planı oluşturulur, bu dönemdeuygun görülen durumlarda annenin sağlıklı ve kalitelibiçimde kilo vermesi sağlanır.

Hipertansiyon, Kalp Damar Hastalıkları, İnsülin Direnci, Diyabet, Hipoglisemi ve Karaciğerhastalığında Beslenme Programı

Beslenmeyle ilintili hastalıklarda, mutlakailaç tedavisi ve diyet programı birlikte uygulanmalıdır. Kan tahlilleriniz vevar olan rahatsızlığınıza uygun olarak, beslenme planınızdüzenlenmektedir.  Diyet programınızıuygulamaya başladıktan 1 ay sonra sizden tekrar kan tahlilleriniz istenerek,beslenme ile vücudunuzda ne gibi değişiklikler olduğunu görmenizamaçlanmaktadır.

MenopozDöneminde Beslenme, Polikistik Over Sendromunda Beslenme Programı

Menopoz dönemi, tüm hormon dengesinin değiştiği ve bayanların yeni bir dönemebaşladığı sıkıntılı bir süreçtir. Bu sürece bağlı olarak vücutta;metabolizmanın azalması, ödem ve şişkinlik gibi problemler oluşmaktadır. Budönemi en rahat biçimde geçirebilmek için size uygun olarak beslenme planınızhazırlanmaktadır.

Polikistik  over sendromu menstruasyon olmaması, vücuttatüylenme ve obeziteden oluşan bir hastalıktır. Bel ve karın bölgesinde yağartışı olmaktadır. Vücutta oluşan  budeğişikliklere karşı ilaç tedavisi ve beslenme planı birlikte uygulanarak fazlakilolardan kurtulma amaçlanmaktadır.

SporcuBeslenmesi Programı

Sporcunun performansınıve vücut dayanıklılığını arttırmak amacıyla sporcuların beslenme programlarıdüzenlenmektedir. Sporcu beslenmesinde, egzersiz programıyla entegre olarakbeslenme örüntüsü belirlenir ve öğünlerin saatleri danışanın özel yaşantısına göreayarlamalar yapılır.

0533 058 02 32 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.