Menü

AKAPUNKTUR

Akupunktur; dünya üzerinde uygulanan en eski tıp bilimlerinden birisidir. 5000 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. Çin menşeli bir tedavi biçimidir. Çin Tıbbının babası olarak bilinen Shen Nung’a göre vücutta bir enerjinin var olduğu bunun da vücudun her yerinde dolaştığı söylenir. Bu inanışa göre bu dengenin bozulmasıyla kişide hastalıklar oluşur. Çin tabletlerine göre enerji,  vücutta bazı özel meridyenler ve  kanallar  aracılığı ile taşınır, bu meridyenlerde akupunktur noktaları bulunmaktadır. İşte bu özel meridyen noktalarına özel iğneler  batırılarak vücutta oluşan hastalıklar tedavi edilmektedir.

Akupunktur’un Tedavisinde Tamamlayıcı Olarak Yer Aldığı Hastalıklar;

 • ·        Alerjik sinüzit
 • ·        Akut ve kronik ağrı kontrolü
 • ·        Adet sancıları, düzensizlikleri
 • ·        Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı
 • ·        Bulantı kusma, midede asit fazlalılığı,huysuz bağırsak sendromu
 • ·        Boyun, bel, sırt ağrıları
 • ·        Çene ve eklem ağrıları
 • ·        Depresyon
 • ·       Konstipasyon (kabızlık)
 • ·        Migren ve baş ağrıları
 • ·        Obezite ve iştah kontrolü
 • ·        Sigara ve alkol bağımlılığı

AKUPUNKTURVE ZAYIFLAMA

Vücudumuzda iştahı kontrol eden 2 adet hormonbulunmaktadır leptin (tokluk hormonu), Ghrelin (açlık hormonu), hipotalamustansalgılanan bu hormonlar ile acıkma ve doyma sinyalleri beynimize ulaşmaktadır.Akupunktur, kulak bölgesinden uygulanan minik iğneler aracılığı ilehipotalamusun uyarılmasını sağlar ve vücuda alınan enerji miktarı  az olsa dahi, tokluk hissinin oluşmasınısağlar. Akupunktur ile zayıflama tedavisinde alınması gereken enerjinin %20’sikısıtlanarak beslenme programı oluşturulur. Beslenme programı kişiye özelhazırlanarak, bireyin özel yaşantısına hayatında ciddi bir kısıtlama olmadandevam etmesi sağlanır.

0533 058 02 32 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.